• ایمیل شرکت

  info@kafsabplus.com

 • ساعت کاری شرکت

  9 صبح تا 10 شب

 • تلفن شرکت

  09126119453

 • آدرس

  شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد

تماس با استادکار رادمهر

تماس با کفساب پلاس تماس با کفساب پلاس 
عوامل مهم در قیمت پیچ رولپلاک سنگ نما

عوامل مهم در قیمت پیچ رولپلاک سنگ نما

گاهی اوقات ممکن است هنگامی که از خیابان عبور می کنید. متوجه شده باشید که حادثه ای در اثر افتادن یک شی سنگین از نمای ساختمان ها بر روی ماشین و یا افراد در حال عبور اتفاق افتاده باشد. بهتر است بدانید که افتادن سنگ های نما باعث به وجود آمدن خسارت های مالی و جانی زیادی می شود. چون سنگ های نما دارای وزن زیادی می باشند. و از ارتفاع بالا به سمت پایین پرت می شوند. اگر به افراد در حال عبور برخورد کنند. حتما باعث مرگ آن ها می شوند.

همچنین اگر به ماشین های عبوری در آن ناحیه نیز برخورد کنند. حتما خسارت مالی فراوانی به وجود خواهند آورد. اما چگونه می توان از بروز همچین اتفاقاتی جلوگیری کرد؟  تنها راهی که می توان با استفاده از آن از ریزش سنگ نما جلوگیری کرد استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما می باشد. زیرا با استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما تمام سنگ های نمای یک ساختمان به خوبی به نما وصل می شوند. و هیچ چیزی نمی تواند باعث ریزش آن ها شود.

پیچ و رولپلاک نما با طناب

گاهی اوقات ریزش سنگ نما در آسمان خراش ها اتفاق می افتد. در این گونه از مواقع ترمیم و پیچ رولپلاک نما کار سختی است. چون ارتفاع کار زیاد می باشد و ترمیم آن کار خطرناکی محسوب می شود.

تنها روشی که در این گونه از مواقع می توان به آن متوسل شد. پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست می باشد. زیرا در این روش طناب ها به قسمت های محکم ساختمان بسته می شوند.

و احتمال سقوط فردی که پیچ و رولپلاک سنگ نما را انجام می دهد کم می شود. در این روش فرد با واسطه طناب هایی که با آن وصل است می تواند به نقطه مختلف نما دسترسی پیدا کند و با خیالی آسوده آن ها را ترمیم و پیچ و رولپلاک نما کند.

موارد مهم در هنگام اجرای پیچ رولپلاک سنگ نما

پیچ رولپلاک نما یک راه بسیار خوب برای کنترل ریزش نمای ساختمان ها می باشد. و از آن در سراسر دنیا استفاده می شود. اما هنگام اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما بهتر است حتما به بعضی از نکات توجه کنید. ما در اینجا بعضی از این نکات را برای شما بیان کرده ایم.

بررسی نوع سنگ نما

از سنگ های مختلفی برای نمای یک ساختن استفاده می شود. معمولا برای هر سنگی نوع خاصی از پیچ رولپلاک سنگ نما به کار برده می شود. چون ضخامت سنگ ها با هم متفاوت است. به همین خاطر باید قبل از اقدام به خرید پیچ رولپلاک سنگ نما ابتدا نوع سنگ را بشناسید و ضخامت آن را اندازه گیری کنید تا بتوانید مناسب ترین پیچ رولپلاک را برای آن تهیه کنید.

شناسایی سنگ های آسیب دیده در نما

معمولا در نمای ساختمان ها همه سنگ ها با هم آسیب نمی بینند. و ممکن است تنها چند تا از آن ها سست شوند. اما یکی از مهمترین کارهایی که همه افراد باید قبل از اقدام به پیچ و رولپلاک سنگ نما انجام دهند.

این است که حتما سنگ های آسیب دیده را شناسایی کنند. زیرا اگر این سنگ ها را شناسی نشوند چون سست شده اند ممکن است. بر اثر لرزشی که برای سوراخ کردن سنگ ها ایجاد می شود سقوط کنند‌. بنابراین باید ابتدا این سنگ ها شناسی شوند تا تعمیر شوند. سپس اقدام به پیچ رولپلاک نما سایر سنگ ها شود.

بررسی تعداد سنگ های ریزش کرده

هر گاه که قسمتی از سنگ نمای یک ساختمان ریزش کرده باشد. فردی که قصد پیچ و رولپلاک کردن آن را دارد. باید ابتدا تعداد سنگ های ریزش کرده، ابعاد، رنگ و نوع سنگ ها را تشخیص دهد. زیرا قبل از انجام رولپلاک نمای ساختمان باید تمام قسمت های نما که سنگ آن ریزش کرده با سنگ مناسب پوشیده شوند. سپس اقدام به پیچ و رولپلاک نما تمام سنگ های نما شود.

چه عواملی بر روی قیمت پیچ رولپلاک سنگ نما تاثیر دارند؟

اگر سنگ نمای ساختمان شما آسیب دیده و به دنبال این هستید. که قیمت پیچ رولپلاک سنگ نما را بدانید بهتر است ادامه این مطلب را مطالعه کنید. چون ما در اینجا بعضی از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما را برای شما بیان کرده ایم.

تعداد سنگ ها

یکی از مهمترین مواردی که بر روی قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما تاثیر می گذارد. تعداد سنگ ها می باشد. زیرا هر چقدر که تعداد سنگ های نمای یک ساختمان بیشتر باشد.

فردی که قصد پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان را دارد. باید وقت و دقت بیشتری را برای انجام این کار بگذارد‌. استاندارد ترین فاصله ای که برای قرار دادن پیچ و رولپلاک سنگ نما باید رعایت شود. فاصله ۴۰سانتی می باشد.

اما اگر ابعاد سنگ ها کوچک باشد. باید فاصله پیچ ها را نزدیک تر در نظر گرفت. همین امر باعث می‌شود. که تعداد پیچ های به کار رفته در پیچ رولپلاک سنگ نما بیشتر شود. که خودبه خود باعث بالا رفتن قیمت می شود.

جنس سنگ نما

جنس سنگ نما نیز یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما می باشد. زیرا سنگ هایی که برای نمای ساختمان ها به کار میروند. دارای مقاومت های متفاوتی هستند. و نیاز است برای سوراخ کردن هر نوع سنگی وقت و نیروی خاصی بگذاریم برای مثال: سنگ نما های گرانیت چون سختی زیادی دارند. و چسبندگی پایینی دارند همیشه نیاز است. که برای پیچ ورولپلاک آن ها هزینه بیشتری پرداخت شود. چون فاصله پیچ ها در این گونه از سنگ نما ها کم می باشد.
اما در مقابل سنگ نما های گرانیتی سنگ نما های تراورتن قرار دارند. که بافت بسیار نرمی دارند و به راحتی سوراخ می شوند. همچنین تعداد پیچ و رولپلاک سنگ نما کمی نیز نیاز دارند. به همین خاطر برای پیچ و رولپلاک کردن اینگونه از سنگ نما ها نیاز به زحمت زیادی نیست. همین موارد باعث شده اند. که هزینه پیچ رولپلاک نما های تراورتن کم باشد.

نوع ملات

گاهی اوقات نوع ملاتی که در پشت سنگ نما به کار میرود. نیز بر قیمت پیچ رولپلاک سنگ نما تاثیر می گذارد. امروزه به خاطر افزایش قیمت سیمان بعضی از نما کار ها بجای ملات پشت سنگ ها را با نخاله پر می کنند. همین امر باعث میشود که مقاومت سنگ نما به شدت پایین بیاید و خیلی سریع شروع به ریزش کند. بنابراین نیاز است که برای ماندگاری آن ها تعداد زیادی پیچ رولپلاک سنگ نما به کار رود. به همین خاطر هر گاه پشت سنگ نما یک ساختمان با نخاله پر شود هزینه پیچ رولپلاک سنگ نما آن بیشتر می شود.

سنگ های آسیب دیده

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم. سنگ های آسیب دیده یک ساختمان قبل از اقدام به پیچ و رولپلاک کردن نما باید ترمیم شوند. معمولا هزینه ترمیم سنگ های آسیب دیده جداگانه محاسبه می شود. به همین خاطر هر چقدر میزان سنگ های آسیب دیده بیشتر باشد. هزینه بیشتری برای پیچ و رولپلاک آن نما در نظر گرفته می شود.

وسعت کار

معلوم است که هر چقدر فضای نمای یک ساختمان وسیع باشد هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. زیرا نما هایی با متراژ زیاد برای پیچ رولپلاک نما نیاز به زمان و کار زیادی دارند. همچنین میزان حساسیت کار در نما های وسیع زیاد است. اما دقیقا برعکس نما های وسیع نما های کوچک وقت و دقت کمی نیاز دارند. به همین خاطر هزینه رولپلاک نمای ساختمان آن ها کم است.

کفسابی پلاس