• ایمیل شرکت

  info@kafsabplus.com

 • ساعت کاری شرکت

  9 صبح تا 10 شب

 • تلفن شرکت

  09126119453

 • آدرس

  شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد

تماس با استادکار رادمهر

تماس با کفساب پلاس تماس با کفساب پلاس 
پیچ رولپلاک سرامیک نمای ساختمان بدون داربست

پیچ رولپلاک سرامیک نمای ساختمان بدون داربست

برای سنگ کردن نمای ساختمان باید حتما فردی که این کار را انجام میدهد. در سنگ کاری و کاشی کاری مهارت زیادی داشته باشد. چون کوچکترین اشتباه کاشی کار در حین کار موجب ریز سنگ نما در آینده خواهد شد.

همین امر موجب شده است. ساختمان های زیادی برای حفظ سنگ نمای خود از پیچ و رولپلاک سنگ نما استفاده کنند. در واقع می توان گفت پیچ و رولپلاک سنگ نما تنها راه تعمیر سنگ نما های آسیب دیده است.

پیچ رولپلاک سرامیک نمای ساختمان بدون داربست

البته این کار تنها زمانی می تواند برای ساختمان شما مفید باشد که توسط یک فرد و شرکت ماهر انجام شود.‌ زیرا پیچ رولپلاک سنگ نما یکی از روش های جدید می باشد و همه افراد در انجام آن مهارت ندارند.

پیچ رولپلاک سرامیک نمای ساختمان با طناب

تمام ساختمان هایی که برای سنگ نمای خود از سرامیک استفاده کرده اند. باید حتما اقدام به پیچ رولپلاک سنگ نما بکنند‌. زیرا ساختار سرامیک بسیار ظریف می باشد. و اگر یک سرامیک دچار مشکل شود احتمال ریزش کل نمای ساختمان وجود دارد. همین امر موجب شده است که برای جلوگیری ریزش سنگ نمای ساختمان از پیچ و رولپلاک استفاده کنند.

اما همانگونه که در بالا اشاره کردیم چون جنس سرامیک با سنگ متفاوت است باید افرادی که کار پیچ رولپلاک سنگ نما این نوع از نما ها را انجام می دهند. حتما از واشر استفاده کنند تا سرامیک ها ترک برندارند و دچار شکستگی نشوند.

همچنین بهتر است بدانید تمام پیچ هایی که برای سفت کردن سنگ نمای سرامیکی به کار میروند. باید دارای اندازه ۶سانتی متری باشند. و جنس آنها گالوانیزه ضد آب باشد. در صورتیکه که از نوع دیگری پیچ رولپلاک برای سرامیک های نما استفاده شود. حتما نمای ساختمان شما آسیب خواهد دید.

تفاوت های پیچ رولپلاک سرامیک با سنگ نما

هزینه پیچ رولپلاک سرامیک با سنگ نما

همانگونه که میدانید بین نمای سرامیکی ساختمان ها با نمای سنگی تفاوت های بسیار زیادی وجود دارد. تفاوت جنس سرامیک و سنگ موجب تفاوت نوع پیچ و رولپلاکی که برای آنان به کار می رود شده است. اگر قصد پیچ رولپلاک کردن نمای ساختمان خود را دارید باید حتما با تفاوت های آن ها آشنا باشید. ما در اینجا بعضی از این تفاوت ها را برای شما بیان کرده ایم.

تفاوت در اندازه

چون جنس سرامیک ظریف است تحمل پیچ های بزرگ را ندارد. همین امر موجب شده است پیچ رولپلاکی که برای نما های سرامیکی به کار می رود. دارای اندازه کوچکتری نسبت به پیچ ورولپلاکی که برای نما های سنگی به کار می روند باشد.

تفاوت در نحوه به کار بردن

همانگونه که در بالا نیز بیان کردیم تحت هیچ شرایطی پیچ رولپلاک سرامیک نباید بدون واشر به کار برده شود. چون در مرور زمان اگر واشر وجود نداشته باشد پیچ باعث سایش سرامیک و درنتیجه ترک خوردگی و شکستن آن می شود. اما در سنگ نما ها می توان بدون استفاده از واشر نیز این کاررا انجام داد. چون جنس سنگ هایی که برای سنگ نمای ساختمان به کار می روند. بسیار مقاوم هستندو به راحتی دچار سایش نمی شوند.

تفاوت در جنس

پیچ رولپلاکی که برای نما های سرامیکی به کاربرده می شود. حتما از جنسی ساخته می شود که به هیچ وجه زنگ نمیزند. چون اگر پیچ رولپلاک در نما های سرامیکی دچار زنگ زدگی شود سرامیک نیز به مرور زمان پوسیده می شود و نمای سرامیکی به طور کامل تخریب می شود.

قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

بسیاری از افراد این سوال را دارند که قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما چقدر است؟ اما بهتر است بدانید به هیچ وجه نمی توان برای آن ها قیمت یکسانی بیان کرد. چون قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به عوامل مختلفی همچون جنس و شرکت سازنده بستگی دارد. البته توجه داشته باشید که برای هر نوع سنگ نمایی باید از پیچ و رولپلاک خاصی  استفاده کرد.  زیرا در صورتی که از پیچ مناسب استفاده نکنید ممکن است سنگ نمای شما آسیب ببیند.

نحوه انجام کار پیچ رولپلاک سرامیک و کاشی نمای ساختمان

هزینه پیچ و رولپلاک در نمای کاشی و سرامیک

معمولا نحوه انجام کار پیچ رولپلاک سرامیک و کاشی نمای ساختمان با پیچ رولپلاک سنگ نما متفاوت است. و باید با احتیاط بیشتری انجام شود. چون کوچکترین اشتباهی موجب از بین رفتن سرامیک می شود. ما در اینجا نحوه انجام این کار را به طور کامل برای شما بیان کرده ایم.

 تهیه پیچ و رولپلاک نما

 • اولین کاری که هنگام پیچ رولپلاک سرامیک نمای ساختمان باید انجام دهید تهیه پیچ و رولپلاک مخصوص سرامیک می باشد. زیرا این نوع از پیچ ها دارای اندازه خاصی هستند.
 • بعد از تهیه پیچ مناسب تنها در صورتی خودتان اقدام به انجام این کار بکنید. که مهارت بالایی در انجام این کار دارید. در غیر این صورت تحت هیچ شرایطی خودتان این کار را انجام ندهید.
 • قبل از هر کاری نما را به خوبی بررسی کنید و سرامیک های آسیب دیده را شناسایی کنید. زیرا تمام سرامیک های آسیب دیده نما باید قبل از شروع به کار ترمیم شوند. چون درصورتیکه که ترمیم نشوند براثر ضربه ای که به دیگر سرامیک ها وارد می شود برای سوراخ کردن جای پیج ها سرامیک های آسیب دیده ریزش می کنند.
 • بعد از انجام مراحل بالا باید مکان های مناسب برای سوراخ شدن محل پیچ ها برروی سرامیک ها شناسایی و علامت گذاری شوند.
 • هنگامی که سرامیک ها را علامت گذاری کردید. باید تمام نقاط علامت گذاری شده را با استفاده از دریل مخصوص نوع پیچ خود سوراخ کنید.
 • حال زمان آن رسیده که شما پیچ و رولپلاک را برروی سرامیک ها محکم کنید. توجه داشته باشید که در این مرحله حتما باید به همراه پیچ ها از واشر استفاده کنید‌. چون جنس سرامیک کاملا با سنگ فرق می کند و ممکن است حتی با وجود پیچ و رولپلاک تنها نیز سر بخورد. اما زمانی که از واشر استفاده می کنید به هیچ وجه دیگر نمای شما دچار ریزش نمی شود‌. واشر به گونه ای باعث محکم شدن سرامیک های نما می شود که حتی اگر زلزله نیز رخ دهد نما ریزش نمی کند.

پیچ رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست

پیچ رولپلاک نمای ساختمان با راپل را می توان جدید ترین روش برای انجام این کار دانست. که هم از نظر امنیت و هم از نظر کیفیت کار بسیار بهتر از پیچ رولپلاک نمای ساختمان با داربست می باشد. همین امر باعث محبوبیت این روش در بین تمام افراد فعال در این زمینه شده است.

مهم ترین دلایلی که باعث می شوند سرامیک های نما نیاز به پیچ و رولپلاک پیدا کنند

مهمترین دلایلی که باعث می شوند که سرامیک های نما نیاز به پیچ و رولپلاک پیدا کنند

دلایل زیادی وجود دارند که باعث ریزش سرامیک های نما می شوند. آشنایی با این دلایل برای تمام افرادی که نمای ساختمان آن ها از جنس سرامیک است ضروری می باشد.

عوامل آب و هوایی

گاهی اوقات بعد از گذشت زمان ممکن است.موادی که برای بند کشی سرامیک های نما به کار برده شده است. کیفیت خود را از دست بدهد و اجازه ورود آب به زیر سرامیک های نما را بدهد. همین امر موجب می شود بر اساس عوامل طبیعی مانند هوازدگی سرامیک های نما دچار پوسیدگی و ریزش شوند. در این صورت تنها پیچ و رولپلاک نمای سرامیکی باعث می شود. نما طول عمر بیشتری داشته باشد.

خطای انسانی

اگر کار سرامیک کردن نمای ساختمان خود را به افراد نا وارد بسپارید. احتمال این که نتوانند به خوبی سرامیک ها را به واسطه بتن محکم کنند زیاد است. به همین خاطر امکان ریزش نما در آینده بسیار زیاد می شود. طبق مطالعات مشخص شده است بیش از ۸۰ درصد از ساختمان هایی که نمای سرامیکی آن ها دچار ریزش می شوند. سرامیک کاری نمای آن ها توسط افراد ناوارد انجام شده است.

بلایای طبیعی

یکی دیگر از عواملی که باعث ریزش نما های سرامیکی می شود. زلزله های شدید می باشند. تنها راهی که باعث می شود سرامیک نمای ساختمان ها براثر زلزله ریزش نکنند. پیچ رولپلاک سرامیک نما است. البته درصورتی که حتما از واشر برای انجام این کار استفاده شود.

 

کفسابی پلاس