• ایمیل شرکت

  info@kafsabplus.com

 • ساعت کاری شرکت

  9 صبح تا 10 شب

 • تلفن شرکت

  09126119453

 • آدرس

  شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد

تماس با استادکار رادمهر

تماس با کفساب پلاس تماس با کفساب پلاس 
راپل کار نمای ساختمان

راپل کار نمای ساختمان در تهران و کرج⭐️قیمت راپل【1403】!

راپل یکی از مواردی می باشد که امروزه در انجام بسیاری از کارها کاربرد دارد. در واقع می توان گفت که خیلی از کار های ساختمانی که در گذشته به واسطه نصب داربست انجام می شدند امروزه با استفاده از راپل خیلی راحت تر و بهتر انجام می شوند.

استفاده از راپل برای انجام کارها چند سالی است که مورد استفاده قرار می گیرد. همین امر موجب شده است بسیاری از افراد با آن آشنایی نداشته باشند. بنابراین می توان گفت جدید بودن چنین روشی باعث شده است هنوز هم باشند افرادی که به خاطر آشنایی نداشتن با آن از داربست استفاده می کنند.

چنین روشی به افراد کمک می کند تا بتوانند همه کار های ساختمانی که در ارتفاع قرار دارند را به بهترین نحو انجام دهند. زیرا میزان خطر این روش بسیار کم است و افراد می توانند با داشتن تمرکز بسیار زیادی همه کار هایی را که در ارتفاع بسیار بالا نیز قرار دارند به خوبی انجام دهند.این روش به خاطر مزایای بیشماری که دارد توانسته است در مدت زمان کمی جایگزین تمام روش های قبلی شود که برای انجام چنین کارهایی مورد استفاده قرار می گرفتند.

قیمت راپل کار

قیمت راپل کار

قیمت راپل کار معمولا بالا نمی باشد. اما این قیمت به دلایل مختلفی متفاوت می باشد.

تجربه راپل کار

راپل کار فردی است که بتواند انواع کارهای ساختمانی را بدون استفاده از داربست انجام دهد. در گذشته تنها از راپل برای کوهنوردی و صخره نوردی استفاده می کردند. اما امروزه راپل نقش بسیار زیادی در انجام درست کار های ساختمانی دارد. چون داربست خطرات زیادی دارد و تاکنون افراد زیادی به خاطر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داده اند. ولی راپل یک روش بسیار مطمئن می باشد که درصد خطر آن بسیار کم است. اما بهتر است بدانید راپل کارهای ماهر دارای ویژگی های خاصی هستند. و تنها فردی را می توان یک راپل کار ماهر دانست که این ویژگی را داشته باشد.

هر چقدر تجربه فرد راپل کار بیشتر باشد. می تواند بهتر کار را به کارفرما تحویل دهد. به همین خاطر تجربه راپل کار میتواند بر قیمت آن تاثیر بگذارد. چون معمولا راپل کارهای با تجربه دارای قیمت بیشتری می باشند.

نوع خدمات

همانگونه که میدانید امروزه کارهای زیادی با استفاده از راپل انجام می شوند. به همین خاطر نوع خدماتی که راپل کار انجام میدهد بر قیمت آن تاثیر زیادی می گذارد.

داشتن تجهیزات بروز و ایمن

راپل کار ها باید تجهیزات مختلفی داشته باشند تابتوانند ایمنی خود و اطرافیان را در حین کار تامین کنند. به همین خاطر همیشه قیمت راپل کارهایی که دارای تجهیزات پیشرفته و ایمن هستند بیشتر از بقیه می باشد.

داشتن مدرک ایراتا

راپل کارهایی که دارای علم و تجربه می باشند. همیشه می توانند کار را بهتر تحویل دهند. همچنین بهتر است بدانید داشتن مدرک ایراتا یک امتیاز بسیار خوب برای راپل کار ها به حساب می آید و راپل کارهایی که این مدرک را دارند همیشه قیمت بالاتری برای انجام کارهای خود از کارفرمایان دریافت میکنند.

مهم ترین کاربرد های راپل کدام اند؟

راپل دارای کاربرد های متفاوتی علاوه بر کارهای ساختمانی می باشد که بهتر است با آنها آشنا شوید. همین امر باعث شده است ما در اینجا برای شما بعضی از آنها را بیان کنیم.

استفاده در تفریح

راپل امروزه یکی از وسایل تفریحی نیز به حساب می آید. زیرا همه بازی هایی که به صورت معلق می باشند برای انجام شدن نیاز به راپل دارند. از جمله این ورزش ها میتوان به مواردی مانند: زیپ لاین و بانجی جامپینگ اشاره کرد. توجه داشته باشید که برای انجام چنین بازی هایی حتما باید از راپل استفاده کرد. زیرا هیچ طنابی به استانداردی راپل ساخته نشده است و ممکن است استفاده از طناب های ساده موجب شود که افراد در حین بازی سقوط کنند و آسیب ببینند . درواقع راپل نقش بسیار مهمی در انجام بازی های مختلفی دارد به همین خاطر میتوان آن را جز لیست وسایل تفریحی نیز قرار داد.

استفاده در ورزش

راپلکاری در ورزش

اولین استفاده ای که از راپل شد استفاده از آن برای صخره نوردی بود و کوه نوردی بود. درواقع میتوان گفت وسیله ای که موجب شد افراد بتواند با کمترین خطر و راحت ترین شیوه به قله های بسیار بزرگ سعود کنند راپل می باشد. درگذشته که از راپل برای انجام چنین کارهایی استفاده نمی شد. افراد کوهنورد هنگامی که با یک شیب تند در کوه و یا صخره بزرگ روبه رو می شدند مجبور به تحمل سختی واسترس فراوانی برای عبور از آن میشدند. اما امروزه دیگر عبور از چنین مواردی به هیچ وجه سخت نیست . زیرا به واسطه راپل افراد دیگر می توانند به راحتی از چنین موانعی عبور کنند و امکان سقوط آنها نیز بسیار کم می باشد.

استفاده در کارهای صنعتی و ساختمانی

هزینه نمای ساختمان با راپل

میتوان گفت امروزه مهم ترین کاربردی که راپل دارد استفاده از آن در کار های صنعتی و خدمات ساختمانی می باشد. درواقع با به وجود آمدن راپل نوعی انقلاب در این صنعت ها به وجود آمد که باعث رشد و پیشرفت بسیار زیاد آنها شد. زیرا استفاده از داربست و سایر روش ها معایبی چون هزینه زیاد و امنیت کم داشتند که همین موارد باعث می شد افراد نتوانند به راحتی و با آسودگی خاطر به انجام چنین کارهایی بپردازند به عنوان مثال: استفاده از راپل در مواردی مانند نماشویی، پیچ و رولپلاک نما، تعمیر نما، ساخت قسمت های بسیار بالای ساختمان کاربرد زیادی دارد. وجود چنین موردی باعث شده است که امروزه دیگر کارهای ساختمانی در ارتفاع خطر زیادی نداشته باشند و افراد بتوانند به راحتی آنها را انجام دهند.

راپل کار در تهران

در تهران همیشه میزان ساخت و ساز و تعمیرات ساختمان از سایر شهر ها بیشتر می باشد. همین امر باعث شده است راپل کار ها در تهران طرفدار بسیار زیادی داشته باشند. برای پیدا کردن یک راپل کار خوب در تهران باید ابتدا تحقیق بسیار زیادی انجام داد. اما اگر شما نیز به دنبال پیدا کردن یک راپل کار ماهر در تهران هستید باید حتما به یک شرکت معتبر مراجعه کنید. چون همیشه راپل کار های ماهر که تجهیزات پیشرفته ای دارند در شرکت های معتبر کار می کنند.

مهم ترین ادواتی که در راپل مورد استفاده قرار می گیرند

بسیاری از افراد فکر میکنند که راپل تنها یک طناب ساده می باشد که به کمر افراد وصل میشود و افراد به واسطه آن به ارتفاعات بسیار بالا دسترسی پیدا میکنند. اما بهتر است بدانید به هیچ عنوان چنین چیزی درست نمی باشد. زیرا راپل ادوات بسیار زیادی دارد. برای این که دیگر چنین تفکراتی وجود نداشته باشد ما در اینجا بعضی از این ادوات را به شما معرفی کرده ایم.

طناب راپل کار

هزینه راپل کاری در نماشویی ساختمان

طناب راپل کاری کاملا با طناب های ساده ای که برای برخی از کارهای روزانه مورد استفاده قرار میگیرند متفاوت می باشد. زیرا این طناب بسیار محکم می باشد و افرادی که تکنیک های کارکردن با آن را یاد می گیرند می توانند به راحتی کارهای زیادی را در ارتفاع با کمترین خطر انجام دهند.

از طناب در راپل کاری افراد ماهر معمولا برای بالا و پایین رفتن بر روی سطح مرتفع استفاده میکنند. اینگونه از طناب ها شاخصه های استاتیک متفاوتی دارند به عنوان مثال: قطر آنها باید حتما بین ۹تا ۱۲میلی متر باشد. زیرا اگر قطر آنها از این اندازه ها کمتر و یا بیشتر باشد مشکلاتی را برای فردی که با آنها کار میکند به وجود می آورد. بنابراین اگر قصد خرید طناب راپل کاری را دارید حتما به اندازه و مشخصات آن توجه کنید. زیرا خرید طناب نامناسب و استفاده از آن ممکن است باعث به خطر افتادن جان شما شود.

هارنس یا تونیک راپل کار

هارنس یا تونیک راپل کار

همانگونه که میدانید انجام همه کارهای ساختمانی نیاز به یک سری از ابزار دارند . به همین خاطر افرادی که کار های ساختمانی را در ارتفاع بالا انجام می دهند همیشه باید یک سری از ابزار ها را به همراه داشته باشند تا بتوانند اینگونه از کارها را به نحو احسنت انجام دهند.

اما به احتمال زیاد برای بسیاری از شما این سوال به وجود آید که چگونه می توان وسایل مورد نیاز خود را به ارتفاع بالا حمل کرد و همزمان با همراه داشتن آنها کار مورد نظر را نیز انجام داد.

بهتر است بدانید هارنس یا تونیک نوعی کمربند بسیار محکم و استاندارد می باشد که به عنوان یک رابط بین فرد و طناب مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین این کمربند به گونه ای ساخته شده است که میتوان ابزار های کار مختلفی را به آن وصل کرد و به ارتفاعات بسیار بالا حمل کرد. هنگام خرید چنین کمربندی به پهنا و مقاومت آن توجه زیادی داشته باشید. زیرا ایمنی آن تامین کننده ایمنی شما برای انجام کارهای ساختمانی در ارتفاع بسیار بالا می باشد.

آی دی یا ریگ یا استاپ

ما در اینجا اسم سه ابزاری را برای شما بیان کرده ایم که دارای کاربردی کاملا یکسان می باشند. در واقع میتوان گفت که به واسطه آنها میتوان کارابین و هارنس را به هم متصل کرد و آنها را به طناب وصل کرد. همانگونه که می دانید برای انجام کارهای ساختمانی در ارتفاع بالا افراد نیاز دارند که جابجا شوند و به سمت بالا و یا پایین حرکت کنند.

اما نه طناب و نه هارنس به تنهایی نمی توانند چنین امکانی را برای افراد فراهم کنند. تنها وسیله ای که می تواند چنین امکانی را فراهم کند ابزارهایی مانند آی دی یا ریگ یا استاپ می باشند. زیرا طراحی آنها به گونه ای است که بتوانند چنین امکانی را برای افراد به وجود آورند.

شانت

قیمت شانت در راپل

همانگونه که می دانید دسترسی به ارتفاعات بالا همیشه خطرات زیادی را به همراه دارد. زیرا اگر یک فرد در حین کار از ارتفاع بالا به سمت پایین سقوط کند مرگ آن حتمی می باشد .

به همین خاطر افرادی که راپل را طراحی کرده اند برای این که ایمنی چنین وسیله ای را افزایش دهند و احتمال سقوط افراد را کاهش دهند. علاوه بر طناب اصلی که فرد راپل کار بر روی آن سوار میشود یک طناب دیگر نیز برای مواقعی که ممکن است طناب اول دچار مشکل شود را مورد استفاده قرار می دهند. شانت نیز وسیله ای می باشد که طناب زاپاس را درون آن قرار می دهند و به وسیله یک تسمه به هارنس وصل می شود.

بهتر است بدانید این وسیله تا زمانی که فشار و ورزنی بر روی آن قرار نگرفته باشد به بهترین شکل ممکن حرکت می کند اما اگر کوچکترین وزنی بر روی آن قرار گیرد به صورت خودکار قفل میشود و افراد باید حتما برای استفاده از آن ضامنش را فشار دهند.

یومار

قیمت یومار در راپل

هنگامی که افراد میخواهد با استفاده از راپل یک کار ساختمانی انجام دهند. در بیشتر مواقع طناب را به یک وسیله محکم در پشت بام وصل می کنند و شروع می کنند از سمت بالا رو به پایین کار را انجام دادن. به همین خاطر معمولا راپل کاران در بیشتر مواقع به سمت پایین حرکت میکنند . اما گاهی اوقات نیاز است که اینگونه از افراد برای انجام بعضی از کارها به سمت بالا نیز حرکت کنند.

تنها وسیله ای که میتوان از آن برای بالا رفتن از ارتفاع به وسیله راپل استفاده کرد یومار می باشد. این وسیله توسط بهترین طراحان طراحی و ساخته میشود و کاملا استاندارد می باشد. یومار در دو مدل چپ و راست وجود دارد. تا بسته ب راست دست و یا چپ دست بودن راپل کار بتوان از آن استفاده کرد.

کارابین

قیمت کارابین در راپل

کارابین یکی از وسایلی می باشد که در بحث راپل کاری از اهمیت بسیار بالایی برخورداراست . در واقع این وسیله یکی از ابزارهایی می باشد که وظایف بسیار زیادی را دارد و یک جز لاینفک در راپل کاری به حساب می آید.

یکی از مشهورترین کاربرد های این وسیله وصل همه طناب ها به هم دیگر می باشد. یعنی اینکه تنها به واسطه آن می توان طناب های فرود را به طناب های کارگاه وصل کرد و هارنس را نیز به ای دی وصل کرد. همچنین چنین وسیله ای می تواند ابزار های بسیار کاربردی مانند دریل را نیز به آن وصل کرد. بهتر است بدانید کارابین ها را امروزه در انواع مدل ها و ساختار ها می سازند که هر مدل نیز دارای کاربردی خاص می باشد.

خدماتی که به وسیله راپل کار انجام می شود

خدمات بسیار زیادی با استفاده از راپل انجام می شوند. در واقع می توان گفت تمام خدماتی که در سالهای گذشته با داربست انجام می شدند امروزه به واسطه راپل انجام می شوند. استفاده از راپل کار برای انجام کارهای ساختمانی مزایای زیادی به همراه دارد. معمولا افراد زیادی این سوال را می پرسند که خدماتی که به وسیله راپل انجام می شود کدامند؟ اگر شما نیز به دنبال پیدا کردن جواب این سوال هستید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست

رولپلاک نمای ساختمان یکی از کارهایی می باشد که انجام آن باعث می شود نمای یک ساختمان تا حد بسیار زیادی محکم شود و برای سالیان زیادی دچار ریزش نشود. امروزه دیگر برای انجام چنین کاری بیشتر افراد تنها از راپل استفاده می کنند. همانگونه که میدانید در سال های گذشته در سطح شهر و در خیابان های مختلف شاهد وجود داربست های بسیار سنگینی برای پیچ و رولپلاک سنگ نما بوده ایم. وجود چنین داربست هایی مشکلات زیادی به همراه دارد که از جمله آنها می توان به ایجاد ترافیک و اختلال در تردد افراد اشاره کرد.

برای رفع چنین مشکلاتی امروزه دیگر بسیاری از افراد به جای داربست برای انجام این گونه از کارها از راپل استفاده می کنند. چون با استفاده از راپل دیگر نیاز به نصب داربست های سنگین نیست و راپل کار نیز به خاطر آرامش خاطری که دارد می تواند کار را با دقت بالاتری انجام دهد و همین امر موجب افزایش کیفیت کار می شود.

بازسازی نما

یکی از قسمت های اصلی ساختمان ها که در معرض انواع مختلفی از عوامل طبیعی قرار دارد و معمولا طول عمر بالایی ندارد نمای ساختمان می باشد . به همین خاطر تعداد زیادی از ساختمان های مسکونی و تجاری بعد از گذشت زمان زیادی از ساخت آنها دچار ریزش سنگ نما می شوند.

در اینگونه از مواقع بهترین کار انجام عملیات بازسازی نما بر روی ساختمان می باشد . راپل کار ها بهترین گزینه انتخابی برای انجام چنین کارهایی می باشند. چون انعطاف افراد هنگامی که از راپل برای انجام این کارها استفاده می کند. خیلی بیشتر از مواقعی می باشد که افراد با استفاده از داربست کار بازسازی نما را انجام می دهند. همین امر موجب می شود. عملیات بازسازی نما با استفاده از راپل همیشه خیلی بهتر از سایر مواقع انجام شود.

انجام تعمیرات

همه ساختمان ها و مراکز بزرگ بعد از مدتی که از ساخت آنها می گذرد نیاز به تعمیر و بازسازی پیدا می کنند. یکی از مهمترین خدماتی که راپل نقش بسیار زیادی در آن دارد تعمیرات می باشد. چون با استفاده از راپل می توان تمام تعمیراتی که در ارتفاع بلند باید انجام شوند را به بهترین نحو ممکن انجام داد.

یکی از نکات مهمی که در مورد شغل راپل کاری وجود دارد این است که استفاده صحیح از ابزار های ایمنی در آن از اهمیت بالایی برخوردار است. چون درصورتیکه که افراد به صورت صحیح از این ابزار استفاده نکنند احتمال سقوط افراد بسیار زیاد می باشد.

نماشویی با راپل

نماشویی برای همه ساختمان ها در هر جایی که واقع شده اند یک کار ضروری به حساب می آید. زیرا به گونه ای باعث افزایش طول عمر نما می شود. به همین خاطر افراد زیادی هستند که به دنبال نماشویی ساختمان خود می باشند. اما اگر انجام چنین کاری با استفاده از راپل انجام نشود خطرات زیادی را برای افراد به همراه دارد.

روش های زیادی برای نماشویی ساختمان وجود دارد. اما در بیشتر مواقع افراد برای نماشویی ساختمان های خود از واترجت استفاده می کنند چون استفاده از واترجت برای نماشویی مزایای زیادی دارد. هنگامی که واترجت را برای نماشویی انتخاب می کنیم به هیچ وجه نمی توانیم از داربست استفاده کنیم.

چون در این روش فردی که کار شستشو را انجام می دهد باید بتواند به طور کامل به تمام نقاط نما دسترسی داشته باشد و بتواند به راحتی واترجت را همراه با آب پرفشار با سرعت زیاد در تمام سطح نما بچرخاند. همچنین بهتر است بدانید شستن نما به وسیله مواد نانو را نیز می توان با استفاده از راپل انجام داد. مواد نانو می تواند به طور ویژه ای باعث ماندگاری نما شود و امکان لکه گیری نما را در کمترین زمان ممکن فراهم کند.

نصب بنر و تابلوی تبلیغاتی

گاهی اوقات نیاز است که یک تابلو یا بنر را در ارتفاع بسیار بلند نصب کرد. چون معمولا برای دیده شدن بهتر بنر ها آن ها را در ارتفاع بالا نصب می کنند. برای نصب بنر ها نمی توان از داربست استفاده کرد چون زمان و هزینه ای که برای نصب داربست نیاز است به هیچ وجه به صرفه نمی باشد . همین امر موجب می شود امروزه برای نصب انواع بنر ها از راپل استفاده کنند.

نقاشی نمای ساختمان بدون داربست

هزینه نقاشی نمای ساختمان بدون داربست با راپلکار

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم خدماتی که با استفاده از راپل ارائه می شوند بسیار زیاد هستند. نقاشی نمای ساختمان نیز یکی از آن ها می باشد. برای نقاشی نما معمولا افراد با استفاده از یک سری وسایل و ابزار خاص اقدام به نقاشی و رنگ آمیزی دیوار های نمای ساختمان ها می کنند. ارتفاع نما ها بسیار زیاد می باشد به همین خاطر همیشه از راپل برای نقاشی نما استفاده میکنند. استفاده از راپل باعث می شود نقاش تمرکز بالایی داشته باشد و زیبایی ساختمان دو چندان شود.

رنگ آمیزی نماهای سیمانی

هزینه رنگ آمیزی نمای سیمانی

نماهای سیمانی نماهایی قدیمی می باشند که با مرور زمان زیبایی خود را ازدست می دهند. به همین منظور بسیاری از افرادی که نمای ساختمان آنها سیمانی می باشد به دنبال رنگ آمیزی آن می باشند. اما برای انجام کار رنگ آمیزی نما باید فردی که چنین کاری را انجام می دهد از تمرکز بالایی برخوردار باشد تا بتواند به خوبی کار خود را انجام دهد. به همین منظور میتوان گفت برای انجام چنین کاری استفاده از راپل عاقلانه ترین انتخاب می باشد.

آب بندی نما

همه ساختمان ها بعد از این که کار نمای آن ها تمام می شود باید حتما آب بندی شوند. چون آب بندی نما باعث می شود آب و رطوبت به سطح نما نفوذ پیدا نکند. معمولا سنگ های نما همیشه در مقابل عوامل جوی واکنش نشان میدهند و شل میشوند. همین امر در بسیاری از مواقع باعث ریزش سنگ نما می شود. اگر نمای ساختمان بند کشی و آب بندی نشود ریزش آن باعث بروز خسارت های مالی و جانی بسیار زیادی می شود . بهترین روش برای انجام این کار استفاده از راپل می باشد. چون راپل باعث می شود فردی که کار بند کشی را انجام میدهد به راحتی به تمام قسمت های نما دسترسی پیدا کند.

حقوق راپل کار

حقوق راپل کار

حقوق راپل کار وابسته به خیلی آیتم ها می باشد. برای مثال ممکن است یک راپل کار برای پیچ و رولپلاک نما در ارتفاعات بالا مانند برج های عظیم و بسیار بلند خدمات دهد و یا یک تیم دیگر در ساختمانهای چند طبقه فعالیت کند پس درآمد و حقوق راپل کار را نمیتوان به طور یکسان تعیین کرد.

از این رو که راپل کار با مهارت های اکتسابی و با کسب گواهینامه مربوط به استخدام شرکت های متفاوت نیز در می آید ممکن است درآمد راپل کار متفاوت از شرکت دیگر نیز باشد.

استخدام راپل کار

برای استخدام راپل کار در شرکت کفساب پلاس، اولویت اول ما روی تجربه و از همه مهمتر تخصص راپل کار می باشد. کار در ارتفاع انقدر حساس و دقیق و خطرناک می باشد که با کمترین بی دقتی باعث سانحه و اتفاقات جبران ناپذیری می شوند. لذا از افرادی که دارای تجربه کار در ارتفاع و راپلکاری دارند مصاحبه و آزمون های مربوطه گرفته خواهد شد. سپس برای استخدام راپلکار اقدام می شود.

آیا کار راپل کاران امنیت کمی دارد؟

بسیاری از افراد هنگامی که یک فرد راپل کار را که از یک ساختمان معلق می باشد می بینند با خود تصور می کنند که چنین فردی دارد مخارج خود را به قیمت جانش تامین می کند. اما بهتر است بدانید فردی که با استفاده از راپل کارهای ساختمانی را انجام میدهد دارای امنیت بسیار بیشتری می باشد تا فردی که با استفاده از کلایمر و داربست اینگونه از کارها را انجام میدهد. زیرا راپل دارای امنیت بسیار بیشتری نسبت به کلایمر و داربست می باشد. حتی در بعضی از مواقع از این کار برای ایمن سازی نیز استفاده می کنند .

کفسابی پلاس