• ایمیل شرکت

  info@kafsabplus.com

 • ساعت کاری شرکت

  9 صبح تا 10 شب

 • تلفن شرکت

  09126119453

 • آدرس

  شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد

تماس با استادکار رادمهر

تماس با کفساب پلاس تماس با کفساب پلاس 
شستشوی نمای آجری

شستشوی نمای آجری در تهران⭐️شستشوی آجر سه سانتی

نما های آجری امروزه در سطح شهر بسیار دیده می شوند. چون این نوع از نما در اوج سادگی بسیار زیبا می باشد. در گذشته افراد برای نمای ساختمان های خود بیشتر از سنگ و سرامیک استفاده می کردند. اما اکنون چون نمای آجری ترند شده است تقریبا توانسته است به خاطر مزایای زیادی که دارد سایر انواع نما را به حاشیه بی اندازد. اما همانگونه که می دانید ساختار آجر به گونه ای است که اگر مدتی از ساخت آن بگذرد و تمیز نشود. به شدت جرم میگیرد و پاک کردن آن به کار سختی تبدیل می شود. همین امر موجب شده است یکی از دغدغه صاحبان ساختمان هایی با نمای آجری شستشوی آنها باشد.

بهترین روش برای تمیز کردن چنین نما های شستشوی نمای آجری می باشد. ولی تنها زمانی اینگونه از نماها تمیز می شوند که توسط افراد و شرکت های ماهر با استفاده از مواد و دستگاه های مخصوص شستشو داده  شوند .

شستشوی نمای آجری در تهران

به خاطر آلودگی زیادی که در تهران وجود دارد. همیشه نمای ساختمان های آن خیلی زودتر و بیشتر از سایر شهرها کثیف و کدر می شوند.

صاحب ساختمان هایی که در تهران هستند. همیشه اگر می خواهند ساختمان آنها نمایی تمیز داشته باشد. باید خیلی زود به زود اقدام به نماشویی بکنند. اما در رابطه با نماهای آجری در تهران بهتر است. بدانید چون جنس آجر به گونه ای است که خیلی زود آلودگی ها را جذب می کند. باید نسبت به نماهای سنگی و سرامیکی با فواصل زمانی کمتری شستشو داده شوند.

معمولا در تهران میزان بارش باران های اسیدی بسیار زیاد است. همین امر شستشوی نماهای آجری را به یک امر ضروری تبدیل می کند. چون در صورتی که آثار اینگونه از باران ها بر روی نماهای آجری بماند.

به مرور زمان باعث ایجاد ترک هایی بر روی سطح آجر می شود و باعث می شود. آلودگی ها به عمق این ترک ها نفوظ کنند و دیگر نتوان با هیچ روشی آنها را تمیز کرد. بنابراین شستشوی نمای آجری در تهران باید خیلی زود به زود صورت بگیرد. تا از بروز مشکلات بیان شده در بالا جلوگیری شود.

شستشوی آجر سه سانتی

نماهایی با آجر سه سانتی دارای طرفداران بسیار زیادی می باشند. چون این نوع از آجر به خاطر اندازه مناسبی که دارد می تواند تا حد زیادی به نمای ساختمان ها زیبایی ببخشد. اما یکی از مهمترین مشکلاتی که همیشه صاحبان ساختمان هایی با نمای آجری سه سانتی با آن روبرو هستند. کثیفی سریع این نوع از نما می باشد.

حتی در بعضی از مواقع دیده شده است که به خاطر نماشویی نشدن این نماها در طولانی مدت بین آجر ها خزه قرار گرفته است. وجود چنین مواردی باعث می شود جلوه ی ساختمان به شدت زشت دیده شود.

به همین خاطر سوال بسیار از افراد این است که شستشوی آجر سه سانتی چگونه انجام می شود. ما در اینجا نحوه شستشوی چنین نما هایی را به صورت مرحله ای برای شما بیان کرده ایم.

مرحله اول تمیز کردن نما

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم اگر نماهای آجری سه سانتی در دراز مدت تمیز نشوند حتما بر روی آنها خزه و شوره زیادی دیده می شود. به همین خاطر باید اولین کاری که هنگام شستشوی چنین نماهایی انجام دهید پاک و تمیز کردن این نما ها به وسیله دستگاه های مخصوص باشد. نمای آجری شما باید بعد از تمیزی دیگر هیچ گونه گرد و خاک، خزه و شوره ای بر روی آن دیده نشود. چون وجود این موارد مانع از شستشوی خوب میشود.

مرحله دوم تعمیر آجر های آسیب دیده نما

در بیشتر مواقع دیده شده است که یک یا چند آجر از نمای ساختمان ها آسیب دیده است. این گونه از آجر ها اگر هنگام نماشویی تعمیر و یا تعویض نشوند بعد از مدتی به خاطر شکستگی و ترک هایی که در آنها وجود دارد خیلی زود جرم زیادی جذب می کنند و دوباره نما را کثیف جلوه می دهند. همچنین بهتر است بدانید اگر چنین آجر هایی تعویض نشودند به مرور زمان با جذب رطوبت پوسیده می شوند و به طور کلی از بین میروند بنابراین انجام این کار قبل از نماشویی یک کار ضروری است.

آماده کردن محلول شستشو

بعد از انجام مراحل بالا باید اقدام به آماده کردن محلول مناسب برای شستشوی نمای آجر سه سانتی بکنید. توجه داشته باشید که با توجه به نوع بافت این آجر ها نمی توان از هر نوع مواد شوینده ای استفاده کرد. بنابراین باید حتما قبل از آماده کردن محلول به یک شرکت معتبر شستشوی نما مراجعه کنید و از کارشناسان آن برای تهیه یک محلول مناسب مشورت بگیرید.

بعد از آماده کردن محلول بهتر است آن را در مخزن یک دستگاه واترجت بریزید و با استفاده از این دستگاه اقدام به شستشوی کامل نما بکنید . چون امروزه بهترین دستگاهی که می تواند به خوبی نما های آجری را تمیز کند واترجت می باشد. ساختار کاری واترجت به گونه ای است که می تواند به خاطر پاشش آب با فشار زیاد به تمام لایه ها و حتی ترک های ریز نیز نفوذ کند و آنها را به خوبی تمیز کند. همین امر موجب شده است همیشه کارشناسان و افراد ماهر در این زمینه توصیه کنند برای شستشوی نمای آجری از واترجت استفاده کنید.

بعد از شستشوی کامل این آجر ها شما نمایی کاملا تمیز و نو را مشاهده خواهید کرد که طول عمر بالایی خواهد داشت. چون به خوبی تمیز شده است و تمام قسمت های آسیب دیده آن نیز تعمیر و تعویض شده اند. به همین خاطر دیگر نه بر اثر باران های اسیدی و نه بر اثر رطوبت خراب نخواهد شد.

شستن آجر نما با جوهر نمک

استفاده از جوهر نمک برای پاک کردن نما یکی از روش هایی می باشد. که امروزه استفاده از آن بسیار زیاد شده است. معمولا بر روی آجر نما ها همیشه بعد از اتمام کار مقدار زیادی سیمان باقی می ماند و لک آنها حتی بعد از برداشت خود سیمان نیز ماندگار می ماند. پاک کردن لک سیمان از روی آجر نما یک کار بسیار دشوار و سخت می باشد. تنها ماده ای که می تواند این گونه از لک ها را به خوبی پاک کند جوهر نمک می باشد.

به همین خاطر در بیشتر مواقع بعد از اتمام کار نمای آجری افراد آنها را با جوهر نمک شستشو می دهند. قابل توجه است بدانید استفاده زیاد از جوهر نمک باعث می شود سلامتی فردی که کار شستشو را انجام می دهد به خطر بیافتد. به همین خاطر توصیه می شود خیلی کم از این روش برای پاکسازی نما های آجری استفاده کنید.

اما اگر قصد دارید از جوهر نمک برای پاکسازی نمای آجری خود استفاده کنید و نحوه استفاده از آن را بلد نیستید. بهتر است بدانید برای انجام این کار باید ابتدا جوهر نمک را با آب مخلوط کنید سپس محلول به دست آمده را در مخزن واترجت یا یک سم پاش بریزید و آن را بر روی تمام سطح نما بپاشید. بعد از انجام این کار باید صبر کنید سپس بعد از ۱۵دقیقه اقدام به شستشوی نما با آب بکنید تا جوهر نمک به همراه همه لک ها از روی نما پاک شود.

برای شستشوی نمای آجری از چه روش هایی میتوان استفاده کرد؟

روش های زیادی برای شستشوی نمای آجری وجود دارد که بهتر است با آنها آشنا شوید.

شستشوی نمای آجری با محلول مخصوص

یکی از موثرترین روش هایی که می تواند درکمترین زمان ممکن چنین نماهایی را تمیز کند. استفاده از محلول مخصوص شستشوی این نوع از نما می باشد. برای انجام این کار تنها کافی است ماده سفید کننده و مخصوص را به خوبی آماده کنید. سپس با استفاده از آن و به وسیله یک فرچه نما را به خوبی بشویید. و در آخر با استفاده از یک آب پرفشار همه نما را دوباره شستشو دهید تا به خوبی تمیز شود. البته این روش تنها برای نماهای آجری تک طبقه کاربرد دارد. و برای نماهایی با ارتفاع زیاد حتما باید این کار را به یک فرد ماهر که وسیله های مخصوص دارد بسپارید.

شستشوی نمای آجری با استفاده از واترجت

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم شستشوی نما های آجری با استفاده از واترجت بهترین روش می باشد. چون استفاده از واترجت باعث می شود چنین نماهایی از روز اول نیز تمیز تر شوند. واترجت هنگام تمیزی به هیچ وجه به نما های آجری آسیبی وارد نمی کندو باعث می شود تمام قسمت های چنین نماهایی به خوبی تمیز شوند.

شستشوی نمای آجری با سنباده

این روش از شستشوی نما را میتوان سخت ترین روش دانست. چون در این روش فردی که این کار را انجام می دهد. باید ابتدا کل سطح نما را با آب به خوبی شستشو دهد و آن را خیس کند. سپس با استفاده از سنباده مخصوص غیر سیمی تمام سطح نما را بسابد و جرم آن ها را از بین ببرد و بعد از اتمام کار دوباره کل نما را با آب بشوید. از این روش تنها زمانی استفاده می کنند که میزان جرم انباشته شده بر روی نما بسیار زیاد است و سطح نما زیاد نیست. چون برای ساختمان های چند طبقه این کار بسیار دشوار می باشد.

شستشوی نمای آجری با استفاده از بخار آب

یکی از بهترین ماده هایی که می تواند به خوبی نماهای آجری را پاک کند خود آب می باشد. در این روش با استفاده از دستگاه های مخصوص کل سطح نمای آجری یک ساختمان را با استفاده از بخار و آب شستشو می دهند. این روش برای رفع شوره نماهای آجری بسیار می تواند موثر عمل کند.

کفسابی پلاس