• ایمیل شرکت

  info@kafsabplus.com

 • ساعت کاری شرکت

  9 صبح تا 10 شب

 • تلفن شرکت

  09126119453

 • آدرس

  شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد

تماس با استادکار رادمهر

تماس با کفساب پلاس تماس با کفساب پلاس 
اهمیت نماشویی ساختمان

اهمیت نماشویی ساختمان⭐️قیمت نماشویی

نمای ساختمان دائم در معرض آلودگی های موجود در هوا قرار دارد و این همین باعث کثیف شدن نمای ساختمان می شود. اگر شستشوی نما به موقع اجرا نشود، به نمای ساختمان آسیب وارد می شود.

اگر نما دچار آلودگی شود خیلی سریع با شرکت های نماشویی تماس بگیرید و از آن ها برای نماشویی ساختمان خود وقت بگیرید. نمای ساختمان به مرور زمان با وجود کارخانه ها، اتومبیل ها و شرایط جوی درگیر انواع آلودگی ها می شود. تمیز نکردن نمای ساختمان باعث نفوذ جرم ها و آلودگی ها به سطوح عمقی نما می شود. آلودگی های روی نمای ساختمان وضعیت نما را از حالت عادی خارج می کند. بنابراین شستشوی نما به صورت مداوم و در بازه زمانی مناسب واجب است.

نماشویی چیست؟

اگر نما در زمان مناسب تمیز نشود، تمیز کردن آن سخت و سخت تر می شود و نیاز به زمان بیشتر و متریال قوی دارد. از طرف دیگر اگر نما تمیز نشود و یا به خاطر جرم ها دچار خردگی و تخریب شود، باید با صرف هزینه های سرسام آور نما را تعمیر و تعویض کنید. منطقی است که با هزینه خیلی کمتر نما را نماشویی کنید تا از هزینه های زیادی جلوگیری شود.

ظاهر زشت و کثیف نما زیبایی ساختمان را کم می کند و افرادی که آن را می بینند حس بدی نسبت به ساختمان پیدا می کنند. نماشویی نمای کثیف ساختمان برای تمیز کردن نمای ساختمان، باید از نیرو های آموزش دیده و متخصص کمک بخواهید. آن ها با استفاده از دانش خود، متریال مناسب نما را با اندازه مناسب در شستشوی نمای ساختمان به کار می برند. به تمام روش های دسترسی به نما اشراف دارند و به راحتی نمای ساختمان را تمیز می کنند.

عوامل موثر بر قیمت نماشویی ساختمان

میزان مساحت

طبیعی است که هر چه مساحت یک نما بیشتر باشد زمان بیشتری برای تمیز کاری آن صرف می شود. علاوه بر زمان مقدار مواد استفاده شده برای تمیز کاری نیز افزایش می یابد.

نوع نمای ساختمان

نوع نمای ساختمان، یکی دیگر از پارامترهای تعیین قیمت محسوب می شود. چرا که هر کدام از انواع نما نیازمند مواد شوینده با قیمت های متفاوتی می باشند. مثلا در نماشویی کامپوزیت از مواد آلفا پارانکو استفاده می شود که بسیار گران است ولی در نماشویی سنگ از مواد شوینده معمولی هم می توان استفاده کرد.

میزان کثیفی لایه روبی

میزان کثیفی نیز طبیعتا یکی از المان های تعیین قیمت است هر چه کثیفی بیشتر باشد زمان و انرژی و مواد بیشتری برای رفع آنها لازم است که همه این ها باعث تغییر قیمت نماشویی می شوند.

شستشوی نمای ساختمان با واترجت :

واترجت ابزاری است که برای شستشوی انواع نماها مورد استفاده قرار می گیرد. خروج آب از دستگاه واترجت به وسیله یک خروجی کوچک و سرعت بسیار بالا انجام می شود.به همین دلیل آب خارج شده از دستگاه ، با فشار زیادی به سطوح مورد نظر برخورد می کند که برای اکثر نماها مناسب می باشد و برای نماشویی با واترجت، باید نمای مورد نظر خوب آب بندی شده باشد و کثیفی و رسوب سطح بیش از حد مورد نظر نباشد.

شستشوی نمای ساختمان با داربست:

نماشویی با داربست از نظر دشواری و خطرناک بودن و هم از نظر زمان و هم هزینه مقرون به صرفه نمی باشد و روش های جدید تری جایگزین این روش شده است .چرا که هم هزینه ی بالایی دارد و باید هزینه داربست نیز اضافه شود و هم محیط را اشغال می کند. ولی نمی توان از مزایا آن دست کشید چرا که فرد تسلط بهتری به ابزار و جابه جایی در محیط دارد و کار با سرعت عمل بیشتری انجام می شود.

نماشویی ساختمان با واتر سندبلاست

یکی از روش های نماشویی استفاده از واتر سندبلاست است. از این دستگاه معمولاً برای شستشوی نما های آجری و سیمانی استفاده می گردد و زمانی که میزان سختی و کثیفی بر روی سطح با دستگاه واترجت تمیز نشود از دستگاه واتر سندبلاست استفاده می شود.

با توجه به میزان رسوب و کثیفی روی سطح از سیلیس با دانه بندی های مختلف استفاده می گردد. برای استفاده از یک مخزن، کمپرسور، شلنگ، نازل استفاده می شود.

چه مواقعی به خدمات نماشویی ساختمان نیاز داریم؟

شتسشوی نماهای ساختمانی بعد از باران و برف در فصل های زمستان. مواقعی که آلودگی هوا به بیش از حد مجاز خود می رسد. نمای ساختمان هایی که بسیار شیک و لوکس هستند و نیازمند زیبایی و جلوه هستند. شستشوی ساختمان ها و مراکز معتبر که بسیار تمیزی برای آن ها اهمیت دارد.

ساختمان هایی که درنماهای آن ها از ابزار های خاص مانند کامپوزیت ، سنگ و شیشه استفاده شده است.

اصول مهم در زمان نماشویی ساختمان

 امنیت و ایمنی

مهم ترین نکته برای نماشویی تامین امنیت فرد می باشد که باید از ایمن ترین و به روز ترین ابزارها استفاده کند و مطمئن شود که تمام گره ها با اصول گره زنی مطابقت دارد و آن را با دقت کامل انجام داده است.

محل نماشویی

محل با علامت مشخص شود تا جان کسی در خطر نیفتد و در حین انجام شستشوی نما باید به افراد در حال رفت و امد توجه شود.

رعایت مسائل برق و الکتریسیته

باید به نحوه ی اتصال دستگاه کارواش به جریان الکتریسیته توجه کرد و هنگام اتصال آن باید از دو شاخه های صنعتی استفاده نمود و اگر کابل دستگاه لخت بود و یا محل اتصالی داشت برطرف گردد تا خطر برق گرفتگی از بین برود و ایمنی آن را نیز رعایت شده باشد.

درزگیری پنجره ها و عایق کاری اطراف وسایل الکتریکی

چون که نماشویی ساختمان با دستگاه های فشار قوی انجام می شود باید درز های پنجره هارا پوشاند تا از ورود آب و مواد به داخل آنها جلوگیری شود برای جلوگیری از برق گرفتگی باید تمام مواردی که نیاز به عایق کاری دارند را عایق بندی کنیم تا از وقوع برق گرفنگی جلوگیری شود.

 اطلاع رسانی

اطلاع رسانی به همسایگان حائز اهمیت می باشد تا خطری آنان را تهدید نکند و با پیمانکار همکاری لازم را داشته باشند.

 استفاده از ابزار آلات مخصوص و استاندار

استفاده از ابزار آلات مخصوص و استاندار برای نماشویی مهم می باشد چرا که هر سطح را باید با مواد مخصوص به خود شستشو داد.

 بیمه بودن کارگر

کارفرما باید از بیمه بودن کارگرانی که قرار است عملیات نماشویی را انجام دهند اطمینان حاصل فرماید چون خطرات زیادی این کارگران را تهدید می کند و اگر این کارگران بیمه نباشند ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به کارفرما وارد کند.

تنظیم قرارداد

در قراردادها باید میزان مواد شوینده ی مصرفی، نوع بیمه کارگران، نوع دستگاه نماشویی ساختمان، مبلغ کل پرداختی و تعداد روزهایی که قرار است کارگران برای انجام نماشویی بروند درج شود.

کفسابی پلاس