• ایمیل شرکت

  info@kafsabplus.com

 • ساعت کاری شرکت

  9 صبح تا 10 شب

 • تلفن شرکت

  09126119453

 • آدرس

  شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد

تماس با استادکار رادمهر

تماس با کفساب پلاس تماس با کفساب پلاس 
خدمات ترمیم نمای ساختمان

تعمیر و ترمیم نمای ساختمان با طناب از 0 تا 100【تیم حرفه ای】

 نمای ساختمان ها بعد از مدتی که از ساخت آنها می گذرد فرسوده و نیاز به ترمیم پیدا می کنند. اگر نسبت به ترمیم اینگونه از نما ها بی توجهی شود حتما بعد از مدتی کل نما دچار مشکل می شود و نیاز به تعویض پیدا می کند. همانگونه که میدانید هزینه تعویض سنگ نمای ساختمان بسیار زیاد می باشد و هر کسی که بخواهد چنین کاری را انجام دهد باید هزینه زیادی پرداخت کند.

به همین خاطر تعمیر نمای ساختمان یکی از کار های ضروری می باشد که صاحبان ساختمان باید هر چند سال یک بار آن را انجام دهند. زیرا اگر حتی یک سنگ هم از نمای ساختمان فرسوده شود و نسبت به ترمیم آن اقدام نشود کل نما خراب می شود. بنابراین می توان گفت ترمیم نمای ساختمان یکی از شغل های پر درآمد می باشد.

اهمیت ترمیم نمای ساختمان

اهمیت ترمیم نمای ساختمان

در گذشته چون جنس نمای ساختمان ها بیشتر از آجر و سیمان بود خیلی کم نیاز به تعمیر پیدا می کردند. اما امروزه تعمیر نمای ساختمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که ما آنها در اینجا به صورت موردی برای شما بیان کرده ایم.

افزایش طول نما

نمای ساختمان ها چون در معرض عوامل مختلف طبیعی قرار دارد خیلی زود فرسوده می شود. اگر نسبت به آسیب دیدگی نمای ساختمانها افراد بی توجهی کنند. نما خیلی زود دچار پوسیدگی میشود و به طور کلی از بین می رود.

همین امر موجب می شود که نمای ساختمان ها در صورتیکه ترمیم نشوند طور عمر کمی داشته باشند. بنابراین افرادی که دوست دارند نمای ساختمان آنها سالیان زیادی دوام بیاورد باید حتما هر چند سال یک بار نمای ساختمان خود را ترمیم کنند.

حفظ زیبایی ساختمان

حفظ زیبایی ساختمان

نمای ساختمان همیشه تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی کل ساختمان دارد و اگر بافت خوبی نداشته باشد کل ساختمان زیبایی و شکیلی خود را از دست میدهد. به همین خاطر همیشه باید افراد تلاش کنند که برای داشتن ساختمانی زیبا نمای آن را به بهترین نحو ممکن زیبا کنند.

اما نمای یک ساختمان تنها تا زمانی زیبا دیده می شود که آسیبی به آن وارد نشود. همانگونه که می دانید چون نمای ساختمان در قسمت بیرونی آن قرار دارد همیشه در معرض آسیب قرار دارد و آسیب میبیند. اما اگر خیلی زود نسبت به ترمیم نماهای آسیب دیده اقدام شود حتما زیبایی ساختمان حفظ می شود. بنابراین می توان گفت که ترمیم نمای ساختمان تاثیر زیادی بر حفظ زیبایی آن دارد.

حفظ ایمنی

ریزش سنگ نمای ساختمان ها همیشه خسارت های مالی و جانی زیادی را به همراه دارد. چون سنگ ها از ارتفاع بسیار زیادی به سمت پایین حرکت می کنند برخورد آنها با هر شی باعث نابودی آن می شود.

به همین خاطر اگر نمای یک ساختمان آسیب ببیند و افراد نسبت به ترمیم آن اقدام نکنند حتما در آینده متحمل ضرر های زیادی خواهند شد. اما اگر نمای ساختمان ها زود ترمیم شود به صورت خودکار از بروز هر حادثه ای جلوگیری می شود. و دیگر صاحبان ساختمان ها مجبور به پرداخت هزینه های بسیار زیاد نخواهند شد.

افزایش قیمت ملک

همانگونه که می دانید قیمت هر ساختمانی بستگی زیادی به زیبایی و نو بودن آن دارد. اگر یک ساختمان دارای نمایی فرسوده باشد هر چقدر هم که از نظر ساخت خوب باشد دارای قیمت زیادی نخواهد بود. زیرا زیبایی آنچنانی ندارد.

به همین خاطر اگر شما صاحب یک ساختمان هستید و قصد دارید آن را اجاره دهید و یا به فروش برسانید بهتر است قبل از انجام این کار حتما اقدام به ترمیم نمای ساختمان خود بکنید تا ارزش ملک شما افزایش یابد.

روش های ترمیم نمای ساختمان

روش های متنوعی وجود دارد که از آنها برای تعمیر نمای ساختمان استفاده می شود. آشنایی با آنها اهمیت زیادی دارد به همین خاطر ما در اینجا بعضی از آنها را برای شما بیان کرده ایم.

استفاده از داربست

استفاده از داربست

ترمیم نما با استفاده از داربست یکی از روش هایی می باشد که از دیرباز تاکنون از آن استفاده شده است. در واقع می توان گفت که این روش اولین روشی می باشد که از آن برای ترمیم نمای ساختمان استفاده شده است.

اما این روش دیگر امروزه خیلی کمتر مورد استفاده قرار میگیرد. زیرا استفاده از داربست هم امنیت کمی دارد و هم بسیار وقت گیر می باشد. به همین خاطر دیگر افراد خیلی کم از این روش استفاده می کنند.می توان از پیچ رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست استفاده کرد.

استفاده از طناب

استفاده از طناب

میتوان گفت بهترین و پرطرفدارترین روشی که امروزه برای تعمیر نمای ساختمان از آن استفاده می شود بهره گیری از طناب می باشد. زیرا امنیت آن بسیار بالا می باشد، هزینه کمی دارد و باعث افزایش سرعت انجام کار می شود.

استفاده از طناب برای ترمیم نمای ساختمان توانسته است جای دیگر روش ها را به خوبی پر کند و سبب شده است به طور کلی استفاده از داربست به یک روش منسوخ شده تبدیل شود.

استفاده از بالابر در تعمیر نمای ساختمان

استفاده از بالابر در تعمیر نمای ساختمان

استفاده از بالابر نیز یکی دیگر از روش های ترمیم نمای ساختمان می باشد. در این روش فردی که می خواهد کار تعمیر نمای ساختمان را انجام دهد به واسطه بالابر به سمت بالا کشیده می شود. و می تواند به راحتی به قسمت آسیب دیده نما دسترسی پیدا کند. یکی از مهم ترین معایب این روش این است که از آن برای ترمیم نماهای بسیار بلند نمی توان استفاده کرد. زیرا بالابر تا ارتفاع خاصی می تواند بالا برود.

تعمیر نما

همیشه اولین چیزی که از ساختمان ها در معرض دید افراد قرار می گیرد نمای ساختمان می باشد. به همین خاطر افراد زیادی به زیبایی نمای ساختمان ها اهمیت می دهند. همچنین محوطه سازی ساختمان نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و باید افراد به آن توجه داشته باشند. برای ساختمان هایی که دارای نمای زیبایی نیستند و نمای آنها فرسوده شده است بازسازی نمای ساختمان مناسب ترین راه حل می باشد.

زیرا با استفاده از این روش می توان زیبایی و کیفیت آن را به طور چشمگیری افزایش داد . همیشه نماهایی که فرسوده می شوند اگر بازسازی نشوند میتوانند تا حد زیادی ارزش ملک را کاهش دهند

اما با استفاده از از بازسازی می توان به خوبی نمای ساختمان را از نو به زیباترین شکل ممکن ساخت. ولی بسیاری از افراد نمی دانند که بازسازی نما چیست و همیشه است سوال را می پرسند.

اگر شما نیز جز این افراد هستید بهتر است بدانید بازسازی نما در واقع جایگزین کردن متریال تازه با متریال قدیمی می باشد. که این کار هم باعث افزایش ارزش ملک می شود و هم باعث می شود ساختمان نو تر به نظر برسد.

تعمیر و ترمیم نمای سنگی

همانگونه که می دانید قیمت ساختمان ها امروزه بسیار بالا رفته است و هر کسی نمی تواند ساختمان سازی کند. همین امر موجب شده است بافت ساختمان ها بسیار فرسوده و قدیمی بشود. هنگامی که نمای یک ساختمان فرسوده و قدیمی می شود. اگر سنگی باشد حتما سنگ های آن دچار ریزش می شوند.

معمولا ریزش سنگ نما همیشه خطرات بسیار زیادی را به همراه دارد. زیرا برخورد سنگ هایی که از ارتفاع بالا به سمت پایین پرتاب می شوند با هر فردی باعث کشتن او می شود.

به همین خاطر همیشه باید صاحبان ساختمان هایی که دارای نمای سنگی فرسوده می باشند. خیلی سریع اقدام به ترمیم و بازسازی نما بکنند. در نما های سنگی اگر میزان فرسودگی زیاد شود راهی بجز بازسازی نما باقی نمی ماند.

زیرا زمانی که سنگ های آسیب دیده نما زیاد باشند. باید حتما همه آنها به طور کامل تعویض شوند و سنگ های نو جایگزینشان شوند. به همین خاطر امروزه صاحبان ساختمان هایی که نمای سنگی دارند هر وقت مدت زمان زیادی از ساخت ساختمان آنها میگذرد اقدام به بازسازی آن می کنند.

تعمیر نمای سیمانی

تعمیر نمای سیمانی

نما های سیمانی با این که امروزه دیگر ترند نمی باشند اما هنوز هم هستند ساختمان های بسیار زیادی که نمای آنها سیمانی می باشد. این گونه از نما ها معمولا با کمترین هزینه ساخته می شوند. ولی چون رطوبت را به خود جذب می کنند. خیلی زود نیز فرسوده می شوند و نیاز به بازسازی پیدا می کنند.

معمولا اینگونه از نما را خیلی کم ترمیم می کنند ولی هرچند وقت یک بار معمولا صاحبان ساختمان هایی با نمای سیمانی آنها را بازسازی میکنند. همچنین یکی از مهم ترین مزایایی که نماهای سیمانی دارند. این است که میتوان آنها را بعد از فرسوده شدن به راحتی سنگ کرد.

در واقع بازسازی چنین نماهایی به واسطه سنگ به هیچ وجه کار سختی نیست و چون امروزه دیگر نما های سیمانی محبوبیت زیادی ندارند بسیاری از افراد چنین نما هایی را سنگ می کنند تا زیبایی ساختمان آنها افزایش یابد.

تعمیر و ترمیم نمای آجری

تعمیر و ترمیم نمای آجری

به عقیده بسیاری از افراد نما های آجری هنوزم جز زیبا ترین نما های ساختمان می باشند و همین امر موجب شده است نمای بسیاری از ساختمان های موجود در سطح شهر آجری باشد.

اما یکی از معایب بسیار بزرگی که چنین نماهایی دارند این است که خیلی زود فرسوده می شوند. نما های آجری هنگامی که فرسوده می شوند کار ترمیم آنها تقریبا بیهوده می باشد.

زیرا آجر ها هنگامی که فرسوده می شوند دیگر با هیچ ترمیمی مانند گذشته نمی شوند و طول عمر آنها به شدت کاهش می یابد. همین امر باعث شده است روزانه تعداد نماهای آجری که باز سازی میشوند افزایش یابد.

بازسازی نماهای آجری بهترین روش برای زیبا سازی و نو کردن چنین ساختمان هایی می باشد. به همین منظور تعداد افرادی که امروزه کار بازسازی نمای آجری را انجام میدهند بسیار افزایش یافته است.

مراحل بازسازی و ترمیم نمای ساختمان

بازسازی نما تنها زمانی به خوبی انجام می شود که مراحل آن به طور کامل رعایت شوند. هر مرحله اصول و قواعد خاصی دارد . برای آشنایی با این مراحل می توانید ادامه این مطلب را به خوبی مطالعه کنید. زیرا ما در اینجا همه این مراحل را به خوبی بیان کرده ایم.

برداشت

اولین کاری که در رابطه با بازسازی نما باید انجام شود. مراجعه متخصصین و مهندسین ساختمان سازی به محل قرار گیری ساختمان می باشد. در این مرحله معمولا نما به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد. این مرحله برخلاف تصور بسیاری از افراد بسیار اهمیت دارد.

زیرا در اینجا مشخص می شود که کدام قسمت های نما آسیب دیده اند. و کدام قسمت ها با تعمیر عیب آنها برطرف می شود. حتی گاهی اوقات نیاز است که بعضی از قسمت های نما آهن کشی مجدد شوند. به همین خاطر مرحله برداشت در بازسازی نما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید به آن توجه شود.

طراحی

هنگامی که می خواهید نمای ساختمان خود را طراحی کنید باید اولین کاری که کنید توجه به ضوابط و مقررات شهرداری باشد. زیرا حتی برای بازسازی نمای ساختمان نیز نیاز به دریافت تاییدیه شهرداری می باشد و تنها در صورت دریافت این تاییدیه میتوان اقدام به اجرای نمای جدید کرد. در مرحله طراحی توجه به نوع کاربری و مسائل اقتصادی نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

انتخاب و خرید متریال

قسمت بیرونی نما تنها قسمتی از ساختمان می باشد که در معرض دید همه عابران قرار دارد. این قسمت می تواند تا حد زیادی موقعیت اجتماعی و وضع اقتصادی ساکنان  و صاحبان ساختمان ها را مشخص کند. به همین خاطر باید متریال هایی که برای نمای ساختمان خریداری می شوند از کیفیت و زیبایی بالایی برخوردار باشند. همچنین این گونه از مصالح باید به گونه ای باشند که با نمای ساختمان های محیط اطراف تضاد نداشته باشند.

اجرا

مرحله اجرا در بازسازی نمای ساختمان ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . زیرا معایب و آسیب هایی که از نمای قبلی به جای مانده اند در این مرحله برطرف می شوند. همچنین ممکن است طرح انتخابی که شما میخواهید بر روی نمای قدیمی ساختمان اجرا کنید نیاز به یک تیم حرفه ای برای اجرا داشته باشد و یک تیم معمولی نتواند آن را اجرا کند. به همین منظور معمولا توصیه می شود برای انجام مرحله اجرا به همان تیم طراحی مراجعه کنید. برای مرحله اجرا معمولا از دو روش تر و خشک استفاده می کنند.

بازسازی نمای بیرونی ساختمان اگر به روش خشک انجام شود بهتر است. زیرا برای بازسازی این قسمت ممکن است نیاز به آهن کشی باشد و این روش میتواند به امنیت و زیبایی بیشتر نیز کمک زیادی بکند.

همچنین این روش هیچ گونه مزاحمتی برای ساکنان ساختمان ایجاد نمی کند. چون نیاز به هیچ گونه تخریبی ندارد و باعث بر هم زدن آرامش اهالی ساختمان نمی شود.

اما در بسیاری از مواقع افراد برای این که بازسازی نما به صورت خشک وزن بسیار کمتری نسبت به تر دارد از این روش استفاده میکنند. یکی دیگر از مواردی که در مرحله اجرا باید به آن توجه شود نورپردازی نما می باشد. زیرا این کار نقش بسیار زیادی بر زیبا جلوه کردن نما دارد.

کفسابی پلاس