• ایمیل شرکت

  info@kafsabplus.com

 • ساعت کاری شرکت

  9 صبح تا 10 شب

 • تلفن شرکت

  09126119453

 • آدرس

  شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد

تماس با استادکار رادمهر

تماس با کفساب پلاس تماس با کفساب پلاس 
ویژگی های مهم طناب راپل کار

ویژگی های مهم طناب راپل کار⭐️ایمنی راپل کار

راپل کار نمای ساختمان در تهران

راپل در زبان انگلیسی به معنی پایین آمدن با طناب می باشد. در گذشته تنها صخره نوردان، غار نوردان و کوهنوردان مهارت کار با این وسیله را داشتند. با استفاده از فراگیری این مهارت می توان جان بسیاری از افراد را در مواقع خطر نجات داد.

با گذشت زمان تکنیک راپل کاری پیشرفت بسیار زیادی داشت و همین امر موجب شد از آن استفاده های بسیار زیادی شود. یکی از استفاده هایی که از این تکنیک میشود در ساختمان سازی می باشد.

امروزه از راپل برای انجام بسیاری از کارهای ساختمانی که در ارتفاع باید انجام شوند استفاده می شود. اما چون این روش کاملا جدید می باشد بسیاری از افراد این سوال را که را می پرسند که راپل کار کیست؟ اگر شما نیز به دنبال دریافت پاسخ این سوال می باشید بهتر است بدانید راپل کار فردی است که می تواند با استفاده از طناب کار های ساختمانی که در ارتفاع بالا می باشند را انجام دهد.

عمده فعالیت های راپل کار

معمولا راپل کاران می توانند فعالیت های بسیاری زیادی را انجام دهند. ما در اینجا بعضی از مهم ترین کار هایی که با راپل انجام می شوند را برای شما بیان کرده ایم.

شستشوی نما

نماشویی ساختمان راپلکار

نمای ساختمان ها امروزه به خاطر به وجود آمدن ساختمان های چند طبقه و آپارتمان ها بسیار بلند می باشند و افراد نمی توانند به راحتی آنها را شستشو دهند. انجام چنین کاری تنها با استفاده از راپل به خوبی صورت میگیرد . زیرا با استفاده از راپل معمولا راپل کار میتواند به تمام نقاط نما دسترسی پیدا کند و آنها را به خوبی شستشو دهد.

پیچ رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست در تهران

در گذشته برای پیچ و رولپلاک نما از داربست استفاده می کردند. اما امروزه دیگر همه افراد برای انجام چنین کاری از راپل استفاده می کنند. زیرا استفاده از راپل امنیت بسیار زیادی دارد و باعث افزایش سرعت افراد در انجام این کار می شود.

نور پردازی نما

هزینه نور پردازی نما با راپل کار

زیبا سازی نما چون اهمیت بسیار زیادی برای همه افراد دارد. امروزه افراد از روش های بسیار متنوعی برای انجام این کار استفاده میکنند که یکی از آنها نورپردازی نما می باشد. زیرا نورپردازی نما می تواند تا حد زیادی زیبایی نما را افزایش دهد. برای انجام چنین کاری در بیشتر مواقع از راپل استفاده میکنند.

طناب راپل

ویژگی های طناب راپل

افرادی که می خواهند راپلکاری را به عنوان شغل خود انتخاب کنند بهتر است بدانند که طناب راپل حیاتی ترین ابزاری است که برای انجام چنین کار هایی مورد استفاده قرار میگیرد.

زیرا راپل کاران برای این که بتوانند در ارتفاع معلق شوند نیاز به ابزاری دارند تا آنها را نگه دارد. طناب راپل تنها ابزاری می باشد که می تواند چنین کاری را برای اینگونه از افراد انجام دهد . البته چون طناب های راپل دارای انواع مختلفی هستند باید در انتخاب آن توجه زیادی به کار برده شود. زیرا تنها زمانی امنیت افراد راپل کار تامین می شود که طناب راپل بسیار محکم و ایمن باشد.

مشخصات یک طناب راپل کار خوب کدام اند؟

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم طناب هایی که برای راپل کاری مورد استفاده قرار میگیرند دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام با استفاده از متریال های مختلفی ساخته می شوند و برای انجام کاری خاص مناسب می باشند. دوتا از متریال های اصلی که در ساخت چنین طناب هایی به کار برده میشوند پلاستیک و ابریشم می باشند.

حتی گاهی در ساخت این طناب ها از کناف و پنبه نیز استفاده می شود. طناب های راپل کاربرد های زیادی دارند که از جمله آنها می توان به کوهنوردی، امداد و نجات و انجام کار های ساختمانی اشاره کرد. بسیاری از افراد هنگام خرید چنین طناب هایی نمی دانند کدام طناب ها خوب هستند به همین خاطر معمولا این سوال که ویژگی های یک طناب راپل خوب کدام اند بسیار زیاد مطرح می شود.

اگر شما نیز به دنبال یافتن پاسخ این سوال هستید ادامه این مطلب را به خوبی مطالعه کنید. چون ما در اینجا بعضی از مهم ترین ویژگی هایی را که یک طناب مناسب راپل کاری باید داشته باشد را بیان کرده ایم.

استاندارد باشد

تامین جان فردی که راپل کار می باشد بستگی زیادی به ابزار هایی دارد که برای انجام این کار از آنها استفاده میکند. به همین خاطر اگر ابزار های مورد استفاده یک راپل کار استاندارد نباشند تا حد زیادی جان او به خطر می افتد . بنابراین اگر به دنبال خرید طناب راپل هستید باید طنابی را تهیه کنید که استاندارد باشد و تاییدیه های معتبر را دریافت کرده باشد. اگر یک طناب راپل چنین ویژگی هایی را نداشته باشد به هیچ وجه مناسب نیست و از خرید آن باید اجتناب شود.

محکم باشد

طنابی که برای راپل کاری مورد استفاده قرار میگیرد باید بسیار محکم باشد. زیرا اینگونه از طناب ها باید بتوانند وزن بسیار زیادی را تحمل کنند. به همین خاطر بعد از استاندارد بودن استحکام داشتن یکی دیگر از مهم ترین ویژگی هایی می باشد که یک طناب راپل کاری باید آن را داشته باشد. زیرا اگر طناب راپل کاری دچار پارگی شود راپل کار سقوط می کند.

سبک باشد

افرادی که راپل کار هستند برای انجام کار های ساختمانی معمولا تحرک بسیار زیادی دارند و برای این که انرژی زیادی را از دست ندهند از طناب های بسیار سبک استفاده می کنند .

همین امر موجب شده است یکی از ویژگی های اصلی که طناب های راپل کاری باید داشته باشند وزن کم باشد. زیرا سبک بودن طناب موجب میشود راندمان کاری افراد به خاطر انعطاف پذیری بالای آن بالا برود.

مقاوم در برابر پوسیدگی باشد

موارد بسیار زیادی هستند که موجب می شوند طناب های راپل کاری پوسیده شوند. از جمله مهمترین این موارد استفاده از مواد نامرغوب برای ساخت طناب می باشد. اگر طناب های راپل کاری پوسیده شوند موجب میشوند جان راپل کار به خطر بی افتد . به همین خاطر امروزه همه طناب های مرغوب راپل کاری که به بازار عرضه می شوند در برابر پوسیدگی بسیار مقاوم هستند.

ضد آب باشد

اگر طنابی که راپل از آن استفاده می کند ضد آب باشد از بروز بسیاری از مشکلات برای او جلوگیری می شود. حال تصور کنید که طناب راپل کاری که کار نماشویی ساختمان را انجام میدهد ضد آب نباشد. در این صورت طناب خیس می شود و وزن آن افزایش پیدا می کند که همین امر موجب میشود سرعت کار فردی که نماشویی را انجام میدهد بسیار کاهش یابد.

نرم باشد

هرگاه طناب راپل کاری نرم باشد و انعطاف پذیری آن بالا باشد. باعث می شود که راندمان کار فردی که به عنوان راپل کار مشغول به کار می باشد افزایش یابد. همچنین نرم بودن طناب باعث می شود افراد راحت تر بتوانند به نقاط حساس نما دسترسی پیدا کنند.

مهم ترین نکاتی که در هنگام استفاده از طناب راپل باید به آنها توجه شود؟

نکات زیادی وجود دارند که هنگام استفاده از طناب راپل باید به آنها توجه شود. برای آشنایی با این نکات مطلب زیر را به خوبی مطالعه کنید.

حلقه کردن اضافه طناب

گاهی اوقات طول طناب راپل کاری زیاد می باشد و همین امر موجب میشود که اضافه آن در زیر پای راپل کار قرار گیرد و موجب شو د او نتواند به خوبی کار خود را انجام دهد. به همین دلیل افراد باید قبل از شروع کار اضافه طناب را حلقه کنند.

عدم استفاده از طناب های مشکوک

طناب های مشکوک به طناب هایی گفته میشود که امکان پاره شدن آنها بسیار زیاد است. اینگونه از طناب ها معمولا زخمی می باشند از استفاده از چنین طناب هایی باید به صورت ویژه ای اجتناب شود. زیرا استفاده از آنها چون مقاومت کمی دارند موجب میشود نتوانند وزن زیادی تحمل کنند و پاره شوند و همین امر موجب بروز مشکلات بسیار زیادی می شود. که از جمله مهمترین آنها سقوط راپل کار می باشد.

عدم توجه به پیچ خوردگی

حتما باید قبل از این که شروع به کار با طناب راپل کاری کنید ابتدا تمام پیچ و تاب های آن را بررسی کنید. زیرا اگر طناب شما پیچ و تاب داشته باشد و به آن توجه نکنید در حین کار این پیچ و تاب ها باز می شوند و باعث ایجاد خطرات بسیار زیادی برای شما می شوند .

شستن طناب

بعد از هربار کار با طناب راپل کاری باید شما اقدام به شستن طناب با آب شیرین بکنید. توجه داشته باشید که شستن طناب با آب شیرین اهمیت بالایی دارد. زیرا اینگونه از طناب ها اگر به مدت زیادی با آب شور شسته شوند. به مرور زمان پوسیده می شوند و به طور کامل مقاومت و کیفیت خود را از دست میدهند.

امنیت راپل کار چگونه تامین می شود؟

امنیت کار برای راپل کاران در حین کار

کار با راپل به عقیده بسیاری از افراد یک کار بسیار پرخطر می باشد. زیرا در نگاه اول ما فردی را مشاهده می کنیم که بر روی هوا معلق می باشد و دارد کارهای ساختمانی را انجام میدهد معمولا در اینگونه از مواقع افراد فکر میکنند که امکان سقوط این فرد بسیار زیاد است. اما بهتر است بدانید به هیچ وجه راپل کاری خطرناک نیست. چون با استفاده از روش های مختلفی می توان امنیت راپل کار را تامین کرد. ما در اینجا این روش ها را به طور کامل به شما معرفی کرده ایم.

سامانه متوقف کننده

چون خیلی از افراد با این سامانه آشنایی ندارند ممکن این سوال را بپرسند که وظیفه سامانه متوقف کننده چیست؟ بهتر است بدانید اگر راپل کار بتواند به درستی از این سامانه استفاده کند. حتی اگر در حین کار نیز دچار سقوط شده سامانه متوقف کننده شروع به کار می کند و باعث می شود آسیب زیادی به فردی که سقوط کرده است وارد نشود.

زیرا این سامانه با جذب انرژی ناشی از سقوط و پهن کردن تور های ایمنی باعث میشود که راپل کار با زمین برخورد نکند و او را در حین سقوط متوقف می کند. این روش باعث شده است که ایمنی راپل کاران تا حد زیادی تامین شود.

طناب پشتیبان برای امنیت راپل کار

هر فردی که میخواهد تحت عنوان راپل کار در ارتفاع شروع به کار بکند باید از دو نوع طناب استفاده کند. معمولا اولین طناب برای اتصال خود فرد می باشد و دومین طناب به عنوان پشتیبان عمل میکند. طناب پشتیبان در بیشتر مواقع به کمر راپل کار وصل می شود و در هنگام سقوط از راپل کار محافظت میکند.

حفظ فاصله ایمن: حفظ فاصله ایمنی همیشه کمک زیادی به تامین امنیت راپل کاران می کند. زیرا این فاصله به فاصله ای گفته میشود که راپل کار باید آن را رعایت کند تا با سطح مبدا برخورد نداشته باشد. هرگاه راپل کار این فاصله را رعایت نکند مشکلات زیادی برای او به وجود خواهد آمد که باعث میشوند امنیت او به خطر بیفتد.

کمربند ایمنی

نماشویی ساختمان با راپل کار در تهران

یکی دیگر از مواردی که راپل کاران باید به آن اهمیت دهند استفاده از کمربند ایمنی در حین کار می باشد. زیرا کمربند با پوشاندن کمر راپل کار تا حد زیادی باعث افزایش ایمنی او می شود. همچنین این کمربند از سقوط راپل کار نیز جلوگیری می کند. چنین کمربند هایی معمولا از جنس های مختلفی ساخته میشوند.

هارنس

هزینه راپل کار نمای ساختمان

یکی از اصلی ترین ابزار های ایمنی که همیشه برای کار در ارتفاع از آن استفاده می شود هارنس می باشد. اگر با این وسیله آشنایی ندارید بهتر است بدانید هارنس وسیله ای می باشد که از ران تا کتف فردی که به عنوان راپل کار کار می کند را می پوشاند.

همچنین از این وسیله برای اتصالات سایر وسایل نیز استفاده می شود. البته توجه داشته باشید که شروع کار بدون استفاده از هارنس به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد.

شوک گیر

معمولا راپل کارانی که اصول ایمنی را رعایت نمی کنند خیلی زیاد دچار سقوط میشوند. در حین سقوط بیشترین آسیب نیز به کمر و ستون فقرات این افراد وارد میشود . اما اگر این افراد وسیله ای تحت عنوان شوک گیر را به همراه داشته باشند می توانند نیروی وارد شده به کمر و ستوان فقرات خود را کاهش دهند و از آسیب های احتمالی جلوگیری کنند.

طناب نیمه داینامیک

طناب های راپل دارای انواع مختلفی می باشند و در بین آنها می توان به طناب های دینامیک اشاره کرد. زیرا این گونه از طناب ها خاصیت کشسانی دارند و اگر به بدن راپل کار وصل باشند در حین سقوط می توانند تا حد زیادی کش بیایند.

اما در بین همه طناب هایی که برای راپل کاری مورد استفاده قرار می گیرند طناب های نیمه دینامیک بهترین انتخاب می باشند. زیرا این گونه از طناب ها خاصیت نیمه کشسانی دارند و تا حد بسیار زیادی امنیت راپل کار را تضمین میکنند .

کفسابی پلاس