• ایمیل شرکت

  info@kafsabplus.com

 • ساعت کاری شرکت

  9 صبح تا 10 شب

 • تلفن شرکت

  09126119453

 • آدرس

  شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد

تماس با استادکار رادمهر

تماس با کفساب پلاس تماس با کفساب پلاس 
چرا نقاشی نمای ساختمان بدون داربست اهمیت دارد؟

چرا نقاشی نمای ساختمان بدون داربست اهمیت دارد؟

نقاشی یکی از هنرهای انسان می باشد که طرفداران زیادی دارد. همانگونه که میدانید خانه محل آرامش افراد است و همه دوست دارند خانه خود را به بهترین شیوه ممکن درست کنند.

به همین خاطر بسیاری از افراد برای این که خانه ای زیبا داشته باشند اقدام به نقاشی آن می کنند. خیلی ها هستند که معمولا این  سوال را که چرا نقاشی نمای ساختمان بدون داربست اهمیت دارد؟ را مطرح می کنند. اگر شما نیز دوست دارید به پاسخ این سوال دست یابید بهتر است. بدانید که نقاشی نمای ساختمان باعث می شود ظاهر ساختمان ها به صورت ویژه ای زیبا شود و ارزش ملک نیز افزایش پیدا کند.

همچنین هرگاه افراد بتوانند رنگ های دلخواه خود را به نقاش بدهند تا بر روی خانه آنها به کار ببرد. روحیه افراد خانه بهتر می شود. بنابراین توصیه می شود اگر کودکی را در خانه خود دارید حتما برای نقاشی ساختمان خود از رنگ های شاد استفاده کنید.

نکات مهم در انتخاب نقاشی نمای ساختمان بدون داربست

موارد مهم در انتخاب نقاشی نمای ساختمان بدون داربست

خیلی از افراد هستند که ترجیح میدهند به جای استفاده از متریال های مختلف برای نمای ساختمان خود از نقاشی استفاده کنند. زیرا با استفاده از این شیوه میتوان با کمترین هزینه هر طرحی که دلخواه ما باشد را بر روی نما پیاده کنیم. اما بهتر است بدانید انتخاب یک نقاشی مناسب برای نمای ساختمان نیز نیاز به رعایت نکات مختلفی دارد که بهتر است با آنها آشنا شوید.

محل قرارگیری ساختمان

همانگونه که میدانید در همه جای ایران آب و هوا به یک صورت نمی باشد برای مثال: خیلی از قسمت های ایران کویری می باشد و میزان گرد و خاک در آنها بسیار زیاد است و این در حالی است که در نقاط دیگری از ایران مانند شمال کشور آب و هوا مرطوب می باشد و میزان گرد و غبار بسیار کم. در رابطه با انتخاب نقاشی ساختمان نیز باید دقت داشته باشید که محل قرارگیری ساختمان شما در چه منطقه ای است. زیرا برای مناطقی که میزان گرد و خاک در آنها زیاد است و یا شهر هایی که دارای هوای آلوده ای می باشند. نباید برای نمای ساختمان ها نقاشی انتخاب شود که رنگ های روشن زیادی در آن به کار رفته است. چون اگر بر روی نمای ساختمان ها چنین نقاشی پیاده شود خیلی زود به خاطر آلودگی و گرد و غبار موجود در هوا کدر میشود و حالتی کثیف به ساختمان می بخشد.

نوع ساختمان

ساختمان های زیادی وجود دارند که روزانه افراد تصمیم میگیرند که نمای آنها را نقاشی کنند. اما بهتر است بدانید هر طرحی را نمی توان برای هر ساختمانی به کار برد به عنوان مثال: برای ساختمان های اداری و تجاری نمی توان از طرحی کودکانه و بسیار شاد استفاده کرد. به همین خاطر همیشه توصیه می شود اگر دوست دارید که نمای یک ساختمان تجاری را انتخاب کنید با توجه به فعالیتی که در آن انجام می شود طرح را انتخاب کنید. ولی اگر قصد دارید نمای ساختمان مسکونی خود را نقاشی کنید میتوانید از طرح های زیبا و آرامش بخش استفاده کنید. اما نقاشی نمای ساختمان بدون داربست مانند مدرسه ها و کودکستان ها باید دارای طرحی کودکانه باشد و در آن از رنگ های بسیار شاد استفاده شود .

مساحت نمای ساختمان

گاهی اوقات بعضی از ساختمان ها هستند که دارای نمایی بسیار بزرگ می باشند. چنین نماهایی برای نقاشی بسیار مناسب می باشند و می توان هر طرحی را بر روی آنها اجرا کرد. اما اگر مساحت نمای یک ساختمان کم باشد نمی توان هر طرحی را بر روی آن اجرا کرد. زیرا طرح های شلوغ بر روی آنها اصلا جلوه ای زیبا ندارند.

همچنین اندازه نما اگر کوچک باشد و تعداد کاراکتر های طرح زیاد بسیاری از کاراکتر ها بسیار ریز باید نقاشی شوند. که همین امر موجب میشود نه تنها طرح بلکه کل نما نیز زیبایی خود را از دست بدهد. بنابراین اگر قصد دارید نمای ساختمان خود را نقاشی کنید حتما به اندازه نمای آن توجه کنید.

جنس نما

 نقاشی ساختمان بدون داربست

نمای ساختمان ها امروزه از متریال های متنوعی ساخته می شوند. اما بهتر است بدانید برای هر نوع از نمایی با هر جنسی نمی توان از یک طرح واحد استفاده کرد. زیرا بعضی از طرح ها بر روی بعضی از نما ها به خوبی اجرا نمی شوند و تنها باعث می شوند که نما زیبایی خود را از دست بدهد. به همین منظور شما قبل از انتخاب طرح برای نمای ساختمان خود باید به جنس آن توجه کنید برای مثال: طرحی که به خوبی بر روی نما های سیمانی اجرا می شود به هیچ وجه نمی توان آن را با همان کیفیت بر روی نماهای آجری اجرا کرد.

کدام رنگ ها را می توان به عنوان بهترین رنگ برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار داد؟

رنگ های مختلفی برای نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرند به همین خاطر ما نمی توانیم یک نوع رنگ خاص را معرفی کنیم. بنابراین برای آشنایی بیشتر شما ما در اینجا انواع مختلفی از رنگ هایی که برای نقاشی نمای ساختمان بدون داربست مناسب می باشند را معرفی کرده ایم.

رنگ نمای آلکیدی

رنگ نمای آلکیدی یک نوع رنگ است که از رزین های آلکیدی تشکیل شده است. این نوع رنگ دارای ویژگی هایی مانند مقاومت در برابر نور خورشید، آب، خشونت مکانیکی، و تغییرات دما است. به علاوه، رنگ نمای آلکیدی معمولاً به عنوان یک رنگ پوششی برای نقاشی نمای ساختمان ها استفاده می شود. این نوع رنگ معمولاً به دلیل قابلیت استفاده آسان، قیمت مناسب و مقاومت خوب در برابر عوامل محیطی مورد توجه قرار می گیرد.

رنگ نمای اکریلیک

رنگ نمای اکریلیک یک نوع رنگ است که از پلیمرهای اکریلیک به عنوان پایه استفاده می کند. این نوع رنگ معمولاً برای نقاشی نمای ساختمان ها و سازه های خارجی استفاده می شود. رنگ نمای اکریلیک دارای ویژگی هایی مانند مقاومت در برابر نور آفتاب، آب، حرارت، و تغییرات دما است. علاوه بر این، این رنگ ها سریع خشک می شوند و از طریق آب قابل شستشو می باشند. اکریلیک ها همچنین به خوبی با سطوح مختلفی مانند بتن، چوب، فلز و PVC هماهنگ می شوند.

رنگ نمای لاتکس

رنگ نمای لاتکس یک نوع رنگ است که بر اساس پلیمرهای لاتکس که معمولاً شامل پلیمرهای استایرن آکریلات هستند تهیه می شود. این نوع رنگ معمولاً برای نقاشی نمای داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده می شود. رنگ نمای لاتکس دارای ویژگی هایی مانند مقاومت در برابر شستشو، عدم زرد شدن، و عدم تغییر شکل پس از خشک شدن است. همچنین، این نوع رنگ ها سریع خشک می شوند و برخی از آن ها حتی می توانند بدون استفاده از حلال به کار روند که این به  به این معنی است که بوی کمتری تولید می کنند و محیط زیست را کمتر تحت تأثیر قرار می دهند.

رنگ نمای سیلیکون

رنگ نمای سیلیکون یک نوع رنگ است که از پایه های سیلیکونی برای تهیه آن استفاده می شود. این نوع رنگ معمولاً برای نقاشی نمای خارجی ساختمان ها استفاده می شود. ویژگی اصلی این رنگ انعطاف پذیری بالا و مقاومت زیاد در برابر تغییرات دما و رطوبت است.

به علاوه، رنگ نمای سیلیکون دارای مقاومت بسیار بالا در برابر نور آفتاب، باران و عوامل محیطی دیگر است. این رنگ ها به صورت پوشش دهنده بر روی سطوح مختلفی مانند بتن، آجر، سنگ، و چوب استفاده می شوند.

انعطاف پذیری بالای آنها اجازه می دهد تا با تغییر ابعاد و ساختار سطح، ترک ها و شکستگی هایی که ممکن است در ساختمان ایجاد شود، را پوشش دهند و از نفوذ آب جلوگیری کنند. این رنگ ها معمولاً به عنوان یک راه حل مقاوم در برابر رطوبت و آب برای نقاشی نماهای خارجی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

رنگ نمای کنیتکس

رنگ نمای کنیتکس  یک نوع رنگ است که از رزین های پلیمری پایه کنیتکس برای تهیه آن استفاده می شود. این نوع رنگ معمولاً برای نقاشی نمای داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده می شود. ویژگی های اصلی این رنگ شامل مقاومت در برابر نور آفتاب، باران، رطوبت، و تغییرات دما می باشد. رنگ نمای کنیتکس دارای ظاهری مات و براق است که به سطوح بتنی، چوبی، آجری و سایر سطوح مختلف خوب می چسبد.

این رنگ ها سریع خشک می شوند و به دلیل قابلیت پوشش بالا و مقاومت طولانی مدت، برای استفاده در مناطق با شرایط محیطی سخت یا با ترافیک بالا مناسب هستند.

به علاوه، رنگ نمای کنیتکس اغلب دارای خاصیت ضدپوسیدگی و مقاومت در برابر رشد قارچ و کپک است که به  حفظ زیبایی و مقاومت ساختمان در برابر عوامل محیطی کمک می کند. این رنگ ها عموماً به عنوان یک راه حل قابل اعتماد برای نقاشی و بهبود زیبایی نماهای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

تعرفه قیمت نقاشی ساختمان بدون داربست

تعرفه قیمت نقاشی ساختمان بدون داربست

خیلی از افراد نمی دانند که نقاسی نمای ساختمان دارای قیمت بسیار پایین تری از تعویض کل نما می باشد. اگر شما نیز به دنبال نو کردن نمای ساختمان خود هستید ولی توان مالی لازم را برای انجام این کار ندارید بهتر است از نقاشی نمای ساختمان بدون داربست استفاده کنید. همچنین چون نصب داربست هزینه بر است افرادی که نقاسی نمای ساختمان بدون داربست را انتخاب میکنند خیلی هزینه کمتری برای انجام این کار پرداخت می کنند. زیرا هزینه این کار بسیار کم می باشد.

بهترین زمان برای استفاده از رنگ آمیزی نما بدون داربست چه زمانی می باشد؟

هرگاه نمای ساختمان دارای موقعیت دسترسی دشواری باشد و ارتفاع آن بسیار زیاد باشد باید حتما از روش بدون داربست برای نقاشی آن استفاده کرد. زیرا تنها با استفاده از راپل و روش بدون داربست می توان تمام نقاط چنین نماهایی را نقاشی کرد. اما به طور کلی استفاده از روش بدون داربست برای نقاشی تمام نما ها مناسب می باشد و استفاده از آن یک کار بسیار عاقلانه به حساب می آید. زیرا امنیت این روش بسیار زیاد است.

کفسابی پلاس