• ایمیل شرکت

  info@kafsabplus.com

 • ساعت کاری شرکت

  9 صبح تا 10 شب

 • تلفن شرکت

  09126119453

 • آدرس

  شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد

تماس با استادکار رادمهر

تماس با کفساب پلاس تماس با کفساب پلاس 
ایمن سازی نمای ساختمان با پیچ و رولپلاک نما

ایمن سازی نمای ساختمان با پیچ و رولپلاک نما با طناب

نمای هر ساختمانی برای زیبا جلوه دادن آن مهم است.به همین منظور معمولا افراد هنگامی که یک ساختمان را می سازند به زیبایی نمای آن اهمیت زیادی می دهند. زیرا از این طریق می توانند یک چهره زیبا از ساختمان خود ارائه دهند.

اما توجه داشته باشید که نمای یک ساختمان تنها تا زمانی زیبا باقی می ماند که دچار خرابی و ریزش نشده باشد. زیرا حتی اگر تنها یک قسمت کوچک نیز از نما دچار خرابی شود کل نما زیبایی خود را از دست خواهد داد.

بنابراین توصیه می شود که اگر صاحب ساختمانی می باشید دوست دارید برای جلوگیری از ریزش نمای آن اقدام به ایمن سازی آن کنید خیلی زود چنین کاری را با استفاده از پیچ و رولپلاک انجام دهید.

چون ایمن سازی نمای ساختمان با روش پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست مطمئن ترین شیوه است. زیرا در این روش همه سنگ های نما به خوبی محکم می شوند و احتمال ریزش آنها به شدت کاهش می یابد.

در چه زمانی مقاوم سازی نما خوب است؟

بسیاری از افراد معمولا این سوال را که بهترین زمان برای ایمن سازی سنگ نما چه زمانی است؟ را می پرسند. اگر دوست دارید از جواب چنین سوالی آگاهی داشته باشید بهتر است بدانید که بهترین زمان برای ایمن سازی سنگ نما بعد از اتمام ساخت آن می باشد. زیرا با استفاده از چنین کاری می توانید برای مدت زمان طولانی از زیبایی نمای ساختمان خود بدون هیچ نگرانی لذت ببرید.

اما اگر صاحب ساختمانی هستید که چند سال از ساخت آن می گذرد و خوشبختانه هنوز مشکلی برای نمای آن به وجود نیامده بهتر است هر چه زودتر اقدام به انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب بکنید . زیرا ما هیچگاه نمی توانیم زمان دقیق ریزش سنگ نمای ساختمان را تشخیص دهیم و ساختمانی که چندین سال از ساخت آن گذشته است نیز احتمال دارد نمایش هر لحظه دچار ریزش شود.

بنابراین اگر دوست دارید تا سالیان زیاد دیگری ساختمان شما نمای زیبایی داشته باشد باید هرچه سریع تر اقدام به ایمن سازی آن با پیچ و رولپلاک سنگ نما کنید. همچنین افراد زیادی هستند که می پرسند اگر نمای یک ساختمان دچار ریزش شود راهی برای درست کردن آن وجود ندارد؟ توجه داشته باشید که ترمیم هر نمایی بستگی به میزان آسیب وارد شده به آن دارد.

اگر نمای ساختمان شما زیاد آسیب ندیده است می توان با یک تعمیر ساده آن را مانند روز اولش زیبا ساخت و بلافاصله بعد از تعمیر با استفاده از پیچ و رولپلاک نما با طناب آن را تا مدت زمان زیادی ایمن کرد. اما در صورتی که میزان ریزش و آسیب نمای ساختمان زیاد باشد نمی توان آن را ترمیم کرد.

چند نوع روشی برای مقاوم سازی نما ساختمان وجود دارد؟

بهتر است بدانید که روش های متفاوتی وجود دارند که با استفاده از آنها می توان نمای ساختمان ها را در برابر ریزش مقاوم کرد. اگر دوست دارید با این روش ها آشنا شوید ادامه این مطلب را به خوبی مطالعه کنید.

استفاده از ملات مرغوب

استفاده از ملات مرغوب

بعضی از افراد هنگامی که اقدام به ساختمان سازی می کنند برای این که هزینه کمتری پرداخت کنند. معمولا برای چسباندن سنگ نما از ملات مرغوبی استفاده نمی کنند . توجه داشته باشید که چنین کاری می تواند در آینده ای نه چندان دور باعث شود شما مجبور به پرداخت هزینه زیادی بابت ترمیم نمای ریزش کرده ساختمان خود شوید.

به همین خاطر بسیاری از کارشناسان عقیده دارند که استفاده از ملات مرغوب هنگام سنگ کردن نما می تواند تا حد زیادی باعث مقاوم سازی آن شود. زیرا هنگامی که از ملات مرغوب استفاده می کنید سنگ به خوبی به سطح نما میچسبد و تا مدت زمان زیادی حتی اگر زلزله هم بیاید از نما جدا نمی شود.

پیچ و رولپلاک سنگ نما

پیچ و رولپلاک سنگ نما

یکی دیگر از روش هایی که با استفاده از آن می توان به خوبی نمای ساختمان ها را مقاوم سازی کرد پیچ و رولپلاک نما می باشد. در واقع می توان گفت که چنین روشی بهترین روش برای ایمن کردن سنگ نمای ساختمان در برابر ریزش می باشد.

زیرا تنها روشی است که با استفاده از آن می توان تمام سنگ های به کار رفته در نما را تک به تک به لایه زیرین آنها چسباند. این تنها روشی است که پس از اعمال آن می توان تا سالیان بسیار زیادی بابت ریزش سنگ نما خیالتان آسوده باشد.

زیرا تاکنون موارد بسیار زیادی مشاهده شده اند که نما های پیچ و رولپلاک شده حتی بعد از زلزله های بزرگ و برخورد جسم های سنگین به آنها نیز دچار ریزش نشده اند. بنابراین اگر به دنبال راهی هستید تا نمای ساختمان خود را به خوبی در برابر ریزش ایمن کنید انتخاب این روش کاملا عاقلانه می باشد.

عایق کاری نما

عایق کاری نما

بهتر است بدانید یکی از مهم ترین مواردی که باعث می شود نمای ساختمان ها دچار ریزش شوند نفوذ رطوبت به لایه زیرین سنگ ها می باشد. زیرا رطوبت به مرور زمان باعث می شود که سنگ ها به طور کامل فرسوده شده و از بین بروند.

به همین خاطر امروزه افراد زیادی هستند که با استفاده از اعمال عایق های مناسب برای نماهای سنگ شده آن را ها را در برابر نفوذ رطوبت عایق می کنند. انجام چنین کاری می تواند تا حد زیادی باعث شود ریزش و خرابی نما به تعویق بیفتد. در واقع انجام چنین کاری باعث می شود راه از بین رفتن سنگ ها بسته شود و برای مقاوم سازی نما بسیار مفید است.

اسکوپ کردن نما

اسکوپ کردن نما

تغییرات منفی جوی همیشه یکی از عواملی بوده است که توانسته است تا حد زیادی به سنگ نمای ساختمان ها آسیب وارد کند. اعمال اسکوپ های مختلف می تواند تا حد زیادی به عنوان یک عایق در برابر این عوامل اثر کند.

به همین منظور می توان گفت اسکوپ کردن نمای ساختمان ها نیز یکی دیگر از روش های مقاوم سازی نما می باشد. همچنین انجام چنین کاری تا حد زیادی باعث زیبا سازی نما می شود. بنابراین اگر به دنبال راهی هستید تا بتواند با استفاده از آن هم نمای ساختمان خود را ایمن سازی کنید و هم بر زیبایی آن بیفزایید اسکوپ کردن نما میتواند بهترین روش باشد.

استفاده از چسب نمای ساختمان

استفاده از چسب نمای ساختمان

هنگامی که حتی یکی از سنگ های نما جدا می شود شما باید خیلی سریع آن را دوباره به سطح نما بچسبانید تا از ورود هوا و رطوبت به لایه زیرین نما جلوگیری کنید.

اما اگر بخواهیم برای چسباندن هر سنگ جدا شده از نما از ملات استفاده کنیم کارما بسیار سخت خواهد شد و نما نیز کثیف می شود. به همین خاطر کارشناسان توصیه می کند که در این گونه از مواقع برای مقاوم سازی نما از چسب های مخصوص سنگ نما استفاده کنید. زیرا اینگونه از سنگ ها به گونه ای ساخته شده اند که می توانند به راحتی و برای مدت زمان طولانی سنگ ها را به نما وصل کنند.

مراحل پیچ و رولپلاک سنگ نما در مقاوم سازی سنگ نما

بسیاری از افراد دوست دارند که با مراحل پیچ و رولپلاک سنگ نما در مقاوم سازی نما آشنا شدند اگر دوست دارید با این مراحل آشنا شوید ادامه این مطلب میتواند به شما کمک زیادی بکند.

 • در مرحله اول سطح سنگ نما آماده می شود که شامل پاکسازی، حذف لایه های آسیب دیده و تراشیدن نقاط ضعیف است.
 • سپس پیچ های ویژه با قطر و طول مشخص در سنگ نما نصب می شوند. این پیچ ها به دیوار و سنگ ها اتصال داده می شوند و به عنوان نقاط مهارکننده برای رولپلاک ها عمل می کنند.
 • در مرحله بعدی، رولپلاک ها، که معمولاً از فولاد، آلومینیوم یا فایبرگلاس ساخته شده اند به کمک مواد چسبنده بر روی سنگ نما نصب می شوند. این رولپلاک ها علاوه بر افزایش مقاومت باعث زیبایی نمای ساختمان می شوند.

هزینه مقاوم سازی سنگ نمای ساختمان چقدر است؟

در جواب چنین سوالی یک مبلغ واحد را نمی توان بیان کرد . زیرا تعیین قیمت چنین کاری به عوامل مختلفی بستگی دارد که ما در اینجا بعضی از آنها را برای شما بیان کرده ایم.

اندازه و مساحت سنگ نما

سطحی که نیاز به مقاوم سازی دارد میزان مصرف مواد و زمان کاری را تعیین می کند که هزینه چقدر باشد.

وضعیت وضعیفی ها و نیازهای تعمیری

اگر سنگ نما دچار ترک ها، شکستگی ها یا سایر ضعف ها باشد. نیاز به تعمیر قبل از مقاوم سازی دارد که چنین چیزی باعث ایجاد هزینه بیشتری خواهد بود.

نوع مواد استفاده شده

مواد مورد استفاده برای مقاوم سازی از جمله پیچ ها، رولپلاک ها، مواد چسبنده و پوشش ها همگی تاثیرگذار بر هزینه نهایی هستند.

میزان دسترسی به سنگ نما

اگر سنگ نما در مکان هایی با دسترسی محدود قرار دارد. کارایی و هزینه اجرای مقاوم سازی ممکن است افزایش یابد.

پیچ رولپلاک نما با طناب

پیچ رولپلاک نما با طناب

پیچ و رولپلاک نما با طناب برای افرادی که می خواهند نمای ساختمان خود را مقاوم سازی کنند. می تواند بسیار کمک کننده باشد. زیرا این روش به آنان کمک می کند که در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه به بهترین شکل نمای ساختمان خود را در برابر ریزش مقاوم کنند.

زیرا با استفاده از طناب دیگر نیازی به نصب داربست نیست. و همین امر موجب می شود کار افرادی که قصد انجام چنین کاری را دارند. با کمترین هزینه و در زمان کمی صورت بگیرد. زیرا در این روش تنها با وصل کردن طناب ها افراد می توانند شروع به کار کنند.

همچنین افرادی که قصد دارند نمای ساختمان خود را که دسترسی محدودی دارد را پیچ و رولپلاک کنند. بهترین روش برای آنان استفاده از طناب می باشد. زیرا تنها از طریق این روش می توان به همه نقاط یک نمابا دسترسی محدود دست یافت.

کفسابی پلاس