• ایمیل شرکت

  info@kafsabplus.com

 • ساعت کاری شرکت

  9 صبح تا 10 شب

 • تلفن شرکت

  09126119453

 • آدرس

  شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد

تماس با استادکار رادمهر

تماس با کفساب پلاس تماس با کفساب پلاس 
مقاوم سازی سنگ نما

مقاوم سازی سنگ نما با پیچ و رولپلاک نمای ساختمان تهران

مقاوم سازی سنگ نما با پیچ و رولپلاک نمای ساختمان تهران

معمولا سنگ به کار رفته در همه نما ها بعد از مدتی که از ساخت نما می‌گذرد دچار ریزش می شود. این ریزش علت های مختلفی دارد. گاهی اوقات افراد قبل از ریزش نما به هیچ وجه به فکر جلوگیری از بروز چنین حادثه ای نمی باشند و تازه بعد از ریزش نما به فکر اصلاح آن می افتند.

بهتر است بدانید که اگر یک نما دچار ریزش شود خسارت های زیادی را به صاحب ساختمان وارد می کند.‌ بنابراین اگر صاحب یک ساختمان با نمایی سنگی هستید حتما قبل از ریزش نمای آن اقدام به مقاوم سازی سنگ نما بکنید. تا مجبور به پرداخت هزینه زیادی نشوید. زیرا همیشه مقاوم سازی نما هزینه کمتری دارد تا بازسازی آن.

چگونه می توان از ریزش سنگ نمای ساختمان جلوگیری کرد؟

هر گاه که نمای یک ساختمان دچار ریزش می شود معمولا چون سنگ های آن از ارتفاع بالایی به سمت پایین سقوط می کنند با هر چیزی که برخورد می کنند آن را نابود می کنند.

به همین خاطر هر گاه نمای یک ساختمان دچار ریزش می شود. صاحب ساختمان مجبور می شود هم خسارت های مالی و هم خسارت های جانی را جبران کند. که چنین کاری باعث بروز مشکلات بسیار زیادی برای اینگونه از افراد می شود. اگر دوست دارید نمای ساختمان خود را سنگ کنید. برای جلوگیری از ریزش سنگ نمای آن بهتر است حتما موارد بیان شده در زیر را رعایت کنید.

 • توصیه می شود که برای این کار سنگ تراورتن انتخاب کنید. زیرا این سنگ می تواند به خوبی به سیمان بچسبد و چون وزن سبکی دارد احتمال ریزش آن کم می باشد.
 • همچنین هنگام سنگ کاری ساختمان حتما تلاش کنید فردی کاملا ماهر را برای انجام این کار انتخاب کنید. زیرا اگر این کار با دقت و توجه زیادی انجام شود. امکان ریزش آن بسیار کم است.
 • خیلی از افراد هستند که به اشتباه فکر می‌ کنند که سنگ نمای یک ساختمان تا زمانی که دچار ریزش نشده است نیاز به پیچ و رولپلاک نما ندارد. اما بهتر است بدانید اگر می خواهید نمایی با طول عمر بالا داشته باشید که برای سالیان زیادی دچار ریزش نشود باید آن را رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست کنید. زیرا تنها به واسطه چنین کاری می توان همه سنگ های یک ساختمان را از ریزش نجات داد.
 • یکی دیگر از راه هایی که به واسطه آن می توان نمای یک ساختمان را از ریزش حفظ کرد بررسی مداوم نما می باشد. زیرا اگر حتی یک سنگ نیز از یک نما خراب شود و نسبت به آن بی توجهی صورت گیرد نما بعد از مدتی به طور کامل دچار ریزش می شود. چون سنگ های آسیب دیده نما رطوبت را به لایه زیرین آن انتقال می دهند و با مرور زمان باعث آسیب به کل نما می شوند. بنابراین توجه به چنین نکته ای برای جلوگیری از ریزش نما ضروری محسوب می شود.

کدام عوامل باعث می شوند سنگ نمای یک ساختمان دچار ریزش شود؟

بهتر است بدانید همه ساختمان ها دارای شرایطی یکسان نمی باشند. به همین خاطر در بیشتر مواقع مدت زمان ماندگاری سنگ نمای یک ساختمان بستگی به شرایط آن دارد. معمولا عوامل مختلفی وجود دارند که در ریزش سنگ نمای یک ساختمان اثر دارند. اگر دوست دارید با این عوامل به خوبی آشنا شوید ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

ریختن سیمان خشک پشت سنگ

یکی از مهمترین مواردی که در بیشتر مواقع عامل اصلی ریزش سنگ نما در اکثر ساختمان ها می باشد ریختن سیمان خشک پشت سنگ است. زیرا هرگاه فردی که کار سنگ کردن نما را انجام میدهد اگر به جای ملات سیمان خشک بریزد به شدت چسبندگی سنگ ها کاهش پیدا میکند و بعد از مدت زمان کمی که از ساخت نما میگذرد سنگ های آن دچار ریزش میشوند.

نشست ساختمان

معمولا گاهی اوقات بعضی از ساختمان ها به خاطر پی و فونداسیون نامناسبی که دارند دچار نشست می شوند. هرگاه که یک ساختمان دچار نشست می شود معمولا سنگ های نمای آن نیز آسیب می‌ بینند و دیوار های نما ترک برمیدارند. که همین عوامل باعث میشوند سنگ های نما دچار ریزش شوند.

ترکیدگی لوله های آب نزدیک به نما

گاهی اوقات ساختار یک ساختمان به گونه ای است که لوله های آب آن در نزدیکی نما قرار دارند. اگر اینگونه از لوله ها دچار ترکیدگی شوند. باعث می شوند که نمانم بردارد و سنگ های آن دچار پوسیدگی شوند. به همین خاطر هرگاه چنین لوله هایی دچار ترکیدگی می شوند مهندسان ساختمان سازی توصیه می کنند برای سالم نگه داشتن نمای ساختمان آنها را خیلی سریع درست کنید و در صورت امکان مکان نصب آنها را به جایی دورتر از نما تغییر دهید.

عوامل طبیعی

همیشه عوامل طبیعی می‌توانند نقش بسیار پررنگی در پوسیدگی قسمت های مختلف یک ساختمان داشته باشند. در رابطه با نمای یک ساختمان نیز بهتر است بدانید چون این قسمت به طور کامل در معرض عوامل طبیعی قرار دارد چنین مواردی می‌توانند نقش بسیار زیادی بر ماندگاری آن داشته باشند.

به طور کلی همه مواردی را که در بالا بیان کردیم می توانند نقش بسیار زیادی بر ماندگاری سنگ نمای یک ساختمان داشته باشند. همانگونه که میدانید حتی اگر یک سنگ از نمای ساختمان شما بر روی سر یک فرد سقوط کند باعث مرگ آن خواهد شد. بنابراین برای جلوگیری از بروز حوادث جبران ناپذیر در صورتی که هرکدام از این عوامل باعث بروز مشکل برای نمای ساختمان شما شد  بهتر است هرچه سریعتر مشکل را برطرف کنید و به واسطه پیچ و رولپلاک نما بدون داربست کل نما را در برابر همه این عوامل مقاوم سازی کنید.

چرا باید با استفاده از پیچ و رولپلاک نما بدون داربست نمای ساختمان ها را مقاوم سازی کنیم؟

چرا باید با استفاده از پیچ و رولپلاک نما بدون داربست نمای ساختمان ها را مقاوم سازی کنیم؟

بهتر است بدانید که به هیچ وجه نمی توان مشخص کرد که نمای یک ساختمان کی دچار ریزش میشود.‌ زیرا ممکن است که نمای یک ساختمان در طول یک سال دچار ریزش شود و نمای ساختمانی دیگر تا ده سال دچار ریزش نشود. اما معمولا بیشتر سنگ نما ها دچار ریزش می شوند.

به همین خاطر امروزه در بیشتر شهر ها به واسطه پیچ و رولپلاک نما بدون داربست افراد نمای ساختمان های خود را در برابر ریزش مقاوم میکنند. تنها کافی است کمی دقت کنید. تا متوجه بشوید که در اطراف شما ساختمان های زیادی وجود دارند. که نمای آنها پیچ و رولپلاک شده است.

چنین کاری تنها برای زیبایی نمای ساختمان ها نمی باشد. زیرا تنها به واسطه این کار میتوان ایمنی ساختمان و تمام افرادی را که روزانه از عمار آن عبور و مرور می کنند تامین کرد. به همین منظور می توان گفت پیچ و رولپلاک نما بدون داربست یک تیر و دونشان است. زیرا به واسطه آن هم امنیت ساختمان را تامین می کنیم و هم با حفظ سنگ ها  از ریزش زیبایی آن را تضمین می کنیم.

چگونه سنگ نما را  بدون داربست مقاوم کنیم؟

چگونه سنگ نما را بدون داربست مقاوم کنیم؟

ما در اینجا برای شما شیوه محکم کردن سنگ نما را بدون داربست شرح داده ایم.

 • اولین موردی که باید برای محکم کردن سنگ نما بدون استفاده از داربست به آن توجه شود میزان سفتی سنگ است. زیرا هر سنگی دارای میزان مقاومت خاصی است و هر گاه میزان سفتی سنگ زیاد باشد برای پیچ و رولپلاک کردن آن افراد مجبور هستند وقت و انرژی بیشتری بگذارند و حتما باید از مته های سر الماسی برای سوراخ کردن آنها استفاده کنند. بنابراین به این نکته توجه کنید.
 • توجه به فاصله پیچ ها: برای محکم کردن سنگ نما باید بعد از مشخص کردن میزان سختی سنگ حتما به فاصله دقیق قرارگیری پیچ ها توجه کنید. زیرا اگر نما به خوبی بررسی نشود و پشت سنگ ها به خوبی پر نشده باشد. اگر پیچ زیادی برای محکم کردن سنگ به کار برده شود حتما سنگ دچار شکستگی می شود.
 • بعد از انجام تمام این کار ها شما می توانید با پیچ و رولپلاک نما و با استفاده از راپل به خوبی به واسطه پیچ و رولپلاک نمای خود را محکم کنید.‌

هر گاه سنگ نمای یک ساختمان دچار ریزش می شود چه کسی مقصر اینکار شناخته می شود؟

امروزه افراد برای این که بتوانند نمای ساختمان خود را خاص و زیبا کنند از سنگ استفاده می کنند. به همین خاطر نمای بسیاری از ساختمان ها سنگی می باشد. به همین منظور بهتر است بدانید که در صورت ریزش سنگ نما چه کسی مقصر شناخته می شود.

چنین سوالی حقوقی می باشد و افراد باید از جواب آن اطلاع داشته باشند. بهتر است بدانید در ده سال اول ساخت ساختمان مسئولیت ریزش سنگ نما بر عهده سازنده می باشد و اگر در این ده سال هر گونه مشکلی برای نمای ساختمان به وجود آید و اگر فردی بر اثر ریزش سنگ نما آسیب ببیند مسئولیت این موارد به عهده سازنده می‌ باشد و او باید همه را پرداخت کند.

بنابراین نحوه ساخت نمای یک ساختمان باید به گونه ای باشد که نما حداقل بتواند ده سال دوام بیاورد. معمولا به سازندگان ساختمان ها توصیه میشود که بعد از ده سال که از ساخت نمای آنها می‌گذرد بهتر است حتما نسبت به محکم کردن نمای ساختمان خود اقدام کنند. زیرا بعد از ده سال دیگر مسئولیت ریزش سنگ نمای ساختمان بر عهده صاحب آن می باشد.

البته توجه داشته باشید که حتی قبل از ده سال هم اگر نمای ساختمان به خاطر زلزله ریزش کند پرداخت خسارت آن برعهده سازنده نمی باشد. به همین خاطر معمولا صاحبان ساختمان ها بعد از سه سال اقدام به پیچ و رولپلاک نما می کنند. اگر دوست دارید که نمای سنگی ساختمان شما به خوبی محکم شود حتما از یک تیم ماهر و یک شرکت معتبر برای انجام چنین کاری کمک بخواهید.

کفسابی پلاس