• ایمیل شرکت

  info@kafsabplus.com

 • ساعت کاری شرکت

  9 صبح تا 10 شب

 • تلفن شرکت

  09126119453

 • آدرس

  شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد

تماس با استادکار رادمهر

تماس با کفساب پلاس تماس با کفساب پلاس 
ساب زدن سنگ کف و مراحل انجام ساب زدن

ساب زدن سنگ کف و مراحل انجام ساب زدن سنگ کف

به احتمال زیاد برای بسیاری از شما پیش آمده است. که ناخواسته باعث شده باشید. که جوهر نمک و یا اسید بر روی سنگ های کف ساختمان و یا آشپزخانه بریزد. همانگونه که می دانید اسید و جوهر نمک بر روی هر چیزی که بریزند. باعث تغییر رنگ آن می شوند. معمولا زمانی که این دو ماده بر روی سنگ میریزند باعث می شوند که سنگ تغییر رنگ بدهد.

این تغییر رنگ جلوه بسیار زشتی به سنگ می‌بخشد. به طوری که کل زیبایی کف ساختمان را تحت شعاع قرار میدهد. برای رفع این مشکل از روش ساب زدن سنگ کف استفاده می کنند‌.

زیرا با این روش سنگ ساییده می شود. که همین امر موجب می شود که لایه کدری که بر اثر اسید و جوهر نمک بر روی آن ایجاد شده است. کاملا برداشته شود و حالت بسیار درخشان و زیبایی به خود بگیرد.

ساب زدن سنگ کف

معمولا هنگامی که چند سال از ساختن یک ساختمان می گذرد. سنگ های کف ساختمان کدر می شوند و درخشانی خود را از دست می دهند. هنگامی که سنگ های کف یک ساختمان درخشش خود را از دست میدهد. در واقع خانه حالت فرسودگی به خود می گیرد. بسیاری از افراد علاقه دارند که همواره سنگ های کف ساختمان خود را به تمیز ترین و درخشان ترین شکل ممکن ببیند.

زیرا از مشاهده آن احساس خوبی دریافت می کنند. این گونه از افراد همیشه به دنبال راهی هستند. تا کدری سنگ های خانه را با آن برطرف کنند‌. ساب زدن سنگ کف تنها راهی است که می توان بدون تعویض سنگ های کف آن ها را نو و درخشان کرد. در این روش سطح رویه ی سنگ ساییده می شود. که این کار مزایای زیادی دارد برای مثال: هم باعث درخشندگی و نو شدن سنگها می شود و هم سطح سنگ های کف که معمولا از همان ابتدای کار یکسان نیستند را صاف و یک دست می کند. در واقع به کمک این کار می توان به راحتی هرگونه پستی و بلندی موجود در کف خانه را صاف کرد.

ساب زنی سنگ کف چگونه انجام می شود؟

 • اولین کاری که هنگام سال زنی کف باید انجام شود این است که مشخص کنید می خواهید از چه نوع دستگاه ساب زنی استفاده کنید زیرا اگر بخواهید از دستگاه ساب زنی سه فاز استفاده کنید.‌ باید برق سه فاز مورد نیاز دستگاه را تامین کنید البته اگر در ساختمانی زندگی می کنید که آسانسور دارد خود ساختمان برق سه فاز دارد.
 • حال بعد از انجام این کار باید برای ازبین بردن ناهمواری های روی سنگ کف ساختمان از لقمه های ۳۰و ۴۰استفاده کنید. زیرا این گونه از لقمه ها بسیار زبر هستند و می توانند هرگونه ناهمواری را صاف کنند.
 • در مرحله بعد برای از بین بردن زبری ایجاد شده بر اثر لقمه های ۳۰و۴۰ باید از لقمه های ۶۰و۸۰ استفاده شود. در واقع این دو لقمه کار یکنواختی سطح را انجام میدهند.
 • در این مرحله که مرحله آخر است ابتدا از لقمه های ۱۲۰و ۲۰۰ استفاده می شود سپس لقمه های لاکی ۶۰۰و ۸۰۰ به کار برده می شوند و در نهایت بعد از استفاده از این لقمه ها با استفاده از لقمه ایتالیایی کار ساب زنی خود را به پایان می رسانیم.

سنگ ساب راه پله

سنگ ساب راه پله باید فردی باشد که مهارت بسیار بالایی در انجام این کار داشته باشد. زیرا همان گونه که میدانید سطح راه پله به صورتی است که یک سطح وسیع و یک دست نیست به همین خاطر برای ساییدن آن دقت زیادی لازم است. توصیه می شود اگر در این زمینه تخصصی ندارید به هیچ وجه خودتان اقدام به سنگ ساب کردن راه پله نکنید. چون برای انجام این کار نیاز است از لقمه های مخصوصی استفاده شود. تا کار بدون نقص تحویل داده شود.
معمولا بهتر است برای سنگ سابی کردن راه پله از فرز استفاده نشود. چون کوچکترین بی توجهی با این دستگاه باعث می شود که پله آسیب جدی ببیند‌. به همین خاطر بهتر است از پد و لقمه ساب های مخصوص و استاندارد این کار استفاده شود.

ساب زدن سنگ با فرز

گاهی اوقات فضاهایی وجود دارند که برای ساب زدن سنگ آن ها نمی توان از دستگاه های تک فاز و یا سه فاز استفاده کرد. به همین خاطر برای ساب زدن آن از فرز استفاده می شود. برای انجام این کار باید ابتدا به سر سنگ سابی فرز لقمه و یا سنباده بسته شود. این روش از ساب زنی معمولا به باکیفیتی روشی که با دستگاه های خاص مانند تک فاز و سه فاز انجام می شود نیست. به همین خاطر تنها زمانی که استفاده از این گونه از دستگاه ها امکان پذیر نیست از این روش استفاده می شود‌.
معمولا سوال بسیاری از افراد این است. که آیا می توان با استفاده از فرز دیوار های سنگی و بتنی را ساب بزنیم؟ در جواب این سوال بهتر است بدانید در صورتی که دیوار شما سطح صافی داشته باشد و میزان ناهمواری آن کم باشد امکان ساب زدن آن با دستگاه فرز وجود دارد.

ساب زنی سنگ ساختمان

معمولا در قسمت های مختلف یک ساختمان از سنگ استفاده می شود. اما سنگ هایی که در یک ساختمان در معرض بیشترین آسیب هستند. سنگ های کف حال و آشپزخانه می باشند.‌ زیرا میزان رفت و آمد انسان ها در این دو مکان بسیار زیاد است. و امکان ریختن هر ماده ای بر روی آنها وجود دارد. به همین خاطر ساب زنی سنگ ساختمان دارای طرفداران بسیاری می باشد.

با استفاده از این روش می توان همه سنگ هایی که تغییر رنگ داده اند‌ و فرسوده شدن اند را به خوبی ساب بزنیم و در واقع لایه آسیب دیده آن ها را به طور کامل برداریم. این کار به طور چشمگیری باعث ترمیم و افزایش طول عمر سنگ های یک ساختمان می شود.

البته بهتر است بدانید تنها زمانی سنگ ها در اثر انجام این کار آسیب نمی بینند. که از دستگاه های مخصوص این کار که دستگاه های تک فاز و سه فاز می باشند استفاده شود. زیرا این گونه از دستگاه ها لقمه را با قدرت زیادی بر روی سنگ می سابند و باعث می شوند لایه آسیب دیده به طور کامل برداشته شود.

قیمت ساب زدن سنگ کف

نمی توان یک قیمت واحد برای ساب زدن سنگ کف در نظر گرفت. زیرا برای سنگ کردن کف مکان های مختلف از سنگ های مختلفی استفاده می شود. که دارای قیمت های متفاوتی هستند. به احتمال زیاد علاقه داشته باشید. با عوامل مختلفی که بر روی قیمت ساب زدن سنگ کف تاثیر دارند آشنا شوید. به همین خاطر ما در این جا بعضی از مهم ترین عوامل را برای شما بیان کرده ایم.

نوع سنگ

همانگونه که میدانید سنگ های مختلفی برای کف پوش کف ساختمان ها و مکان های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند که هر سنگ دارای یک میزان سختی خاصی است. بنابراین نوع سنگ کف بر میزان قیمت ساب زنی آن تاثیر دارد.

روش ساییدن

برای ساییدن سنگ های مختلف روش های گوناگونی به کار برده می شود. به همین خاطر روش ساب زنی هر نوع از سنگ دارای قیمت خاصی است.

عمق خرابی سنگ

گاهی اوقات میزان خرابی سنگ فقط به تغییر رنگ آن برمیگردد. که در این حالت نیاز به ساب زدن زیاد نیست. اما در بعضی از مواقع ممکن است بر روی سنگ خراش های عمیقی ایجاد شود. که در این حالت نیاز است یک لایه ضخیم از سنگ برداشته شود. تا آسیب دیدگی ترمیم شود. بنابراین قیمت ساب زدن این دو حالت با هم تفاوت زیادی دارد.

کفسابی پلاس