• ایمیل شرکت

  info@kafsabplus.com

 • ساعت کاری شرکت

  9 صبح تا 10 شب

 • تلفن شرکت

  09126119453

 • آدرس

  شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد

تماس با استادکار رادمهر

تماس با کفساب پلاس تماس با کفساب پلاس 

پیچ رولپلاک نمای سنگی بدون داربست با رضایت【100 درصدی】

نماهای سنگی را می توان جز زیباترین نماهای ساختمان به حساب آورد. زیرا این گونه از از نما ها به خاطر سنگ های زیبایی که در ساخت آنها به کار می رود دارای جلوه ای بی نظیر می باشند.

همین امر موجب شده است که اگر در سطح شهر توجه کنید تعداد زیادی ساختمان را با نمای سنگی مشاهده می کنید. در واقع می توان گفت سنگ یکی از پرکاربرد ترین متریال هایی می باشد که از آن برای ساخت نمای ساختمان ها استفاده می شود.

با این که ساخت نمای سنگی مزایای زیادی دارد اما متاسفانه این متریال یک عیب بزرگ دارد و آن نیز سنگینیش می باشد. همین امر موجب می شود بسیاری از نما های سنگی بعد از مدتی دچار ریزش شوند.

پیچ رولپلاک نمای سنگی

همانگونه که می دانید ریزش نماهای سنگی می تواند خسارت های مالی و جانی بسیار زیادی را برای صاحبان ساختمان ها به ارمغان بیاورد. به همین خاطر همیشه کارشناسان توصیه می کنند که برای امنیت بیشتر پیچ رولپلاک نمای سنگی خود را فراموش نکنید. زیرا تنها با استفاده از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست می توان سنگ های به کار رفته در نما را به بهترین شیوه ممکن و بدون اینکه به آنها آسیبی وارد شود به نما وصل کرد.

روش های انجام پیچ و رولپلاک نمای سنگی

در گذشته روش هایی که از آنها برای پیچ و رولپلاک نما استفاده می شد بسیار محدود بودند و افراد برای انجام چنین کاری حق انتخاب زیادی نداشتند. اما امروزه دیگر اینگونه نمی باشد زیرا افراد برای انجام کار پیچ و رولپلاک نمای سنگی ساختمان خودمی توانند از روش های متنوعی استفاده کنند.

استفاده از داربست

داربست اولین وسیله ای است که از آن برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان ها استفاده می شده است. اما چون استفاده از داربست معایب بسیار زیادی مانند: ایمنی کم و هزینه زیاد داشت افراد تصمیم گرفتند روش های دیگری را جایگزین آن کنند.

معمولا در گذشته که از داربست برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان ها استفاده می شد ما روزانه می شنیدیم که چند نفر به خاطر سقوط از داربست جان خود را از دست دادند .

همچنین چون نصب داربست به مکان زیادی نیاز دارد در بسیاری از مواقع اگر نمای یک ساختمان در جلو خیابان قرار داشت مشکلات زیادی به وجود می آمد. زیرا داربست مانع از عبور و مرور راحت میشد. و چون نصب آن نیز زمان بر بود افراد مجبور بودند چندین روز این وضع را تحمل کنند.

استفاده از بالابر

استفاده از بالابرها برای پیچ و رولپلاک نمای سنگی ساختمان ها نیز یکی از روش هایی می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از چنین روشی معمولا طرفدارن زیادی را دارا نمی باشد. زیرا این روش بسیار هزینه بر است. معمولا افرادی که چنین روشی را انتخاب می کنند.

باید به تعداد روز هایی که پیچ و رولپلاک نمای ساختمان آنها طول می کشد اجاره بالابر پرداخت کنند . که همین هزینه اضافی موجب می شود که افراد در پایان کار مجبور به پرداخت هزینه زیادی شوند. اما ناگفته نماند که استفاده از بالابر برای پیچ و رولپلاک نما امنیت بسیار بیشتری نسبت به نصب داربست دارد.

نحوی انجام پیچ رولپلاک نمای سنگی

نحوی انجام پیچ رولپلاک نمای سنگی

بهتر است بدانید که پیچ و رولپلاک کردن یک نمای سنگی کاری تخصصی می باشد که باید حتما توسط افراد ماهر انجام شود. زیرا اگر فردی که چنین کاری را انجام می دهد ناوارد باشد و کوچکترین اشتباهی را انجام دهد ممکن است به سنگ نما آسیب وارد شود و صاحب ساختمان مجبور به پرداخت هزینه زیادی شود. به همین منظور اگر قصد دارید نمای سنگی ساختمان خود را پیچ و رولپلاک کنید. پیشنهاد می شود این کار را به یک فرد ماهر بسپارید. ما در اینجا  نحوی انجام پیچ رولپلاک نمای سنگی را به طور کامل برای شما شرح داده ایم.

بررسی کل نما

اولین کاری که فردی که می خواهد نمای شما را پیچ و رولپلاک کند باید انجام دهد بررسی کل نما می باشد. زیرا در این صورت او به خوبی با جنس سنگ و اندازه آن آشنا می شود. و می تواند مناسب ترین پیچ و رولپلاک را برای آن خریداری کند. همچنین این کار به او کمک می کند تا در همان ابتدای کار هزینه انجام آن را مشخص کند. و به شما اطلاع دهد و در صورت کسب رضایت از جانب شما اقدام به انجام این کار بکند.

شناسایی سنگ های آسیب دیده نما

دومین کاری که باید انجام دهد این است که سنگ های آسیب دیده نما را شناسایی کند. زیرا در صورتی که قبل از شروع به کار سنگ های آسیب دیده نما شناسایی نشوند. ممکن است در حین کار به دلیل لرزه ای که به خاطر کار کردن دریل ایجاد می شود.

سنگ های آسیب دیده نما دچار ریزش شوند و بشکنند. که در این صورت کل نما مشکل پیدا می کند و صاحب ساختمان مجبور می شود برای پیدا کردن سنگ مشابه با نمای خود وقت زیادی بگذارد. به همین منظور افراد باید قبل از شروع کار حتما ابتدا کل نما را بررسی کنند. و سنگ های آسیب دیده آن را به خوبی تعمیر کنند. و تا در حین انجام کار دچار ریزش نشوند.

پیچ و رولپلاک نمای مناسب با سنگ

سومین موردی که برای انجام چنین کاری باید به آن توجه شود این است. که پیچ و رولپلاک های مناسب با سنگ به کار رفته در نما تهیه شوند. بسیاری از افراد تصور می کنند که می توان برای پیچ و رولپلاک هر نوع سنگی تنها یک نوع پیچ و رولپلاک را به کار برد.

اما بهتر است بدانید این فکر کاملا اشتباه می باشد. زیرا هر سنگی با هر میزان از مقاومت و قطر نیاز به نوع خاصی پیچ و رولپلاک دارد. در صورتی که تکنیسینی که این کار را انجام می دهد. به چنین موضوعی بی توجهی نشان دهد. مشکلات زیادی از جمله شکستن سنگ های نما به وجود می آیند. بنابراین باید قبل از شروع کار حتما پیچ و رولپلاک مناسب با سنگ نمای شما تهیه شود.

مشخص کردن محل سوراخ های پیچ و رولپلاک نما

چهارمین کاری که انجام آن برای پیچ و رولپلاک نما ضروری به حساب می آید این است که فردی که میخواهد این کار را انجام دهد. باید حتما محل مناسب و دقیق سوراخ های مورد نیاز را بر روی سنگ ها مشخص کند.

این کار باید با دقت و تخصص خاصی صورت بگیرد. زیرا در صورتی که افراد نتوانند برای هر سنگی با ابعاد خاص تعداد مناسبی سوراخ در نظر بگیرند و فاصله درست آنها را تشخیص ندهند حتما سنگ های نما با مشکل مواجه می شوند. بنابراین انجام چنین کاری یکی از مراحل مهم پیچ و رولپلاک سنگ نما به حساب می آید.

دریل کردن سوراخ برای پیچ و رولپلاک نما

بعد از مشخص شدن جای سوراخ ها باید مکان های مشخص شده به واسطه دریل سوراخ شوند. سوراخ کردن مکان های مشخص شده باید به گونه ای باشد که فشار زیادی به سنگ وارد نشود و سوراخ های ایجاد شده نیز بسیار بزرگ نباشند.

زیرا در این صورت سنگ شکسته می شود و ممکن است پیچ و رولپلاک ها نیز به خوبی در آن قرار نگیرند. بنابراین اگر در این زمینه تخصص ندارید به هیچ وجه این مرحله را خودتان انجام ندهید. زیرا انجام چنین کاری اگر به صورت اشتباه صورت بگیرد خسارت های زیادی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

قرار دادن پیچ ها و رولپلاک ها بر روی سنگ ها

آخرین مرحله از پیچ و رولپلاک نمای سنگی شامل قرار دادن پیچ ها و رولپلاک ها بر روی سنگ ها می باشد. اگر این مرحله به خوبی انجام شود. سنگ های نمای شما تا سالیان زیادی بدون هیچ گونه ریزشی باقی می مانند و شما میتوانید با خیالی آسوده در ساختمان مد نظر خود زندگی کنید.

ولی در صورتی که این مرحله به خوبی انجام نشود. تمام زحمات شما هدر می رود و مجبور به پرداخت خسارت های زیادی برای اصلاح کار خواهید شد. بنابراین به مرحله آخر توجه زیادی نشان دهید و اگر فردی را برای انجام چنین کاری استخدام کرده اید. حتما در این مرحله بر روی کار او نظارت داشته باشید.

چه عواملی روی قیمت پیچ و رولپلاک نمای سنگی تاثیر دارند؟

خیلی از افراد زمانی که به آنها توصیه می شود نمای سنگی ساختمان خود را پیچ و رولپلاک کنند. چون تصور می کنند انجام چنین کاری بسیار هزینه بر است از انجام آن پشیمان می شوند. اما بهتر است بدانید به هیچ وجه چنین کاری درست نیست.

زیرا خسارتی که پیچ و رولپلاک نکردن نما به ساختمان شما وارد می کند ممکن است چند برابر قیمت انجام این کار باشد. بنابراین می توان گفت چنین افرادی تنها باعث افزایش هزینه های خود میشوند. اگر دوست دارید با قیمت این کار آشنا شوید ما نمی توانیم یک قیمت واحد را به شما معرفی کنیم. زیرا تعیین قیمت پیچ و رولپلاک نما به عوامل مختلفی بستگی دارد.

نوع سنگ

هرچقدر سنگی که برای نمای ساختمان شما به کار میرود دارای مقاومت کمتری باشد زودتر شکسته می شود. به همین خاطر افراد هنگامی که میخواهند چنین نماهایی را پیچ رولپلاک کنند تلاش و دقت زیادی را به کار می برند. زیرا کوچکترین عجله آنان باعث شکستن سنگ نما می شود.

به همین خاطر هرگاه سنگ به کار رفته در نمای شما دارای مقاومت کمی باشد. تکنسینی که این کار را برایتان انجام میدهد هزینه بیشتری از شما دریافت میکند.

اندازه نما

گاهی اوقات افراد تصمیم میگیرند که نمای ساختمان چند طبقه خود را پیچ و رولپلاک کنند. چنین افراد باید خود را برای پرداخت هزینه زیادی آماده کنند. زیرا متراژ نمای ساختمان آنها بسیار زیاد می باشد و فردی که می خواهد این کار را انجام دهد مجبور است از تعداد زیادی پیچ و رولپلاک استفاده کند.

همچنین او باید برای انجام کارهایی مانند سوراخ کردن سنگ ها و وصل پیچ و رولپلاک نما وقت زیادی بگذارد. بنابراین می توان گفت که اندازه نما نقش بسیار زیادی بر قیمت انجام چنین کاری دارد.

شرکت انتخابی شما

شرکت های زیادی امروزه به وجود آمده اند که کار پیچ و رولپلاک نما را انجام میدهند. این گونه از شرکت ها هر کدام برای انجام کار پیچ و رولپلاک نما از مشتریان خود مبلغ خاصی دریافت می کنند. بنابراین اگر دوست ندارید هزینه زیادی بابت انجام چنین کاری پرداخت کنید . بهتر است است قبل از انتخاب شرکت برای انجام این کار ابتدا تحقیقات زیادی انجام دهید و شرکتی را انتخاب کنید که مناسب ترین قیمت را دارد.

کفسابی پلاس