• ایمیل شرکت

  info@kafsabplus.com

 • ساعت کاری شرکت

  9 صبح تا 10 شب

 • تلفن شرکت

  09126119453

 • آدرس

  شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد

تماس با استادکار رادمهر

تماس با کفساب پلاس تماس با کفساب پلاس 
مواد کفسابی سنگ

مواد کفسابی سنگ⭐️کفسابی سنگ خانگی

سنگ یکی از مواردی می باشد که هنگامی که صیقل داده شود. بسیار زیبا و چشم نواز می شود. به همین خاطر امروزه افراد زیادی از این روش استفاده می کنند تا خانه خود را بسیار زیبا و درخشان کنند.

در واقع می توان گفت کفسابی سنگ نوعی صیقل دادن سطح وسیعی از سنگ ها می باشد. که کمک زیادی به کاهش میزان ناهمواری های موجود بر روی هر سطحی می کند. همچنین کفسابی باعث می شود تمام آلودگی های موجود بر روی سنگ ها از بین برود و اگر خط و خشی نیز بر روی آنها وجود دارد به طور کامل محو شود.

مجموع کار های بیان شده ای که توسط کفسابی انجام می شوند باعث شده اند. ما در پایان کار سطحی کاملا نو شده و هموار داشته باشیم که هیچ خشی برروی آن وجود ندارد. همین امر موجب شده است امروزه همه افرادی که به زیبایی خانه خود اهمیت می دهند از این روش استفاده کنند تا بتوانند انعکاس نور را در کف خانه خود مشاهده کنند.

مواد کفسابی سنگ کدامند؟

افرادی که کار کفسابی سنگ را انجام می دهند. معمولا برای براقیت و تمیزی بیشتر سنگ ها از مواد مختلفی استفاده می کنند که بهتر است با آنها آشنا شوید.

مواد براق کننده

یکی از مهم ترین موادی که امروزه برای کفسابی سنگ به طور گسترده ای از آن استفاده می شود مواد براق کننده یا اسیدی می باشد. این ماده می‌تواند به صورت ویژه ای سطح سنگ ها را درخشان و صاف کند.

اما نکته قابل توجهی که در رابطه با این ماده وجود داری. این است که از این ماده تنها می‌توان برای صیقل سنگ های صنعتی مانند: موزاییک، مرمر، گرانیت و گوهره استفاده کرد.

هنگامی که از این ماده در کفسابی استفاده میشود ما در پایان کار میتوانیم سنگ های بسیار درخشانی را در کف خانه خود مشاهده کنیم. به احتمال زیاد افراد بسیاری این سوال را بپرسند که مگر صیقل دادن سنگ به خودی خود باعث درخشانی سنگ نمی شود.

دلیل استفاده از این مواد دیگر چیست؟ اگر به دنبال پیدا کردن جواب چنین سوالی هستید بهتر است بدانید درخشانی که به وسیله  صیقل سنگ ایجاد می شود ماندگاری زیادی ندارد و خیلی زود از بین خواهد رفت اما استفاده از این ماده باعث می‌شود. سطح سنگ هایی که با استفاده از این ماده کفسابی شده اند تا مدت های زیادی درخشان بمانند.

کفسابی سنگ خانگی

بسیاری از بانوان تصور می کنند با استفاده از مواد شوینده و شستن مداوم می توانند سنگ های خانه را نو کرد و حالت کدری آنها را از بین برد. اما بهتر است بدانید به هیچ وجه با استفاده از شستشو های معمولی نمی توان حالت کدر ایجاد شده بر روی سنگ های کف یک ساختمان را از بین برد و تنها راه درخشان کردن آنها کفسابی سنگ های خانگی می باشد. برای انجام این کار از دستگاه های کفسابی استفاده می شود و هیچ آسیبی به سنگ ها نمیرسد.

رزین ها

یکی دیگر از موادی که برای کفسابی سنگ مورد استفاده قرار می گیرد مواد رزین سنگ می باشد. این مواد برای پر کردن و ترمیم تمام شکستگی هایی که در سطح سنگ ها وجود دارد. و پرکردن گودی ها، لب پر کردن و ترمیم تمام سنگ های آسیب دیده موجود در سطح کف مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین از این مواد برای نوسازی سنگ های قدیمی نیز استفاده می شود. از رزین ها برای براق کردن سنگ مکان های مختلفی مانند: سنگ های دکوری، سنگ کابینت ها، سنگ روشویی و سنگ سرویس بهداشتی استفاده می شود.

همچنین استفاده از این مواد باعث می‌شود تمام لکه ها و خط و خش های موجود بر روی سنگ ها از بین برود. رزین هایی که برای کفسابی مورد استفاده قرار می گیرند انواع مختلفی دارند که بهتر است با آنها آشنا شوید.

رزین ماستیک

این رزین نوعی رزین ماستیک سنگی می باشد. که ویسکوزیته آن متوسط است. از این نوع رزین برای پر کردن ترک و اتصالات سنگ های مرمر و‌دیگر سنگ های این چنینی استفاده می شود. زمانی که این‌نوع از رزین سفت می‌شود می‌تواند به خوبی جلا داده شود و به گونه ای است که تقریبا دیگر از سنگ قابل تشخیص نیست.

می توان گفت مهمترین مشخصات چنین محصولی مواردی مانند این هستند. که هنگامی که سفت می‌شود به خوبی جلا داده می شود، نوع سخت شده آن را می توان به وسیله سمباده ساب زد. انقباض کمی دارد و واکنش آن نسبت به سنگ خوب است، مقاومت شیمیایی خوبی دارد، می تواند ترک و سطح های موجود بر روی سنگ را به خوبی تمیز نگه دارد و سنگ را به خوبی جلا می دهد. همچنین روش استفاده از آن به گونه ای است که باید ابتدا ترک های موجود بر روی سنگ را به خوبی تمیز کنید.

سپس پایه و هاردنر را به مقدار مناسب ترکیب کنید. بعد از انجام این کار رزین مورد نظر را با استفاده از یک لیسه به خوبی بمالید و اجازه دهید به خوبی خشک شود سپس آن را به وسیله کفسابی به خوبی جلا دهید.

رزین ماستیک مشکی

به احتمال زیاد افراد بسیاری را دیده باشید که برای کف ساختمان از سنگ مشکلی استفاده کرده اند. اما درز های این گونه از سنگ ها چون به وسیله ماده های سفید رنگ پر شده اند زیبای زیادی ندارند‌.

زرین ماستیک مشکی سنگ تنها ماده ای است که می‌تواند به خوبی این مشکل را بر طرف کند. چون این نوع از رزین برای همرنگ کردن بند سنگ های مشکی به کار برده می شود.

همچنین بهتر است بدانید چون این رنگ کارخانه ای است رنگ مشکی آن در اثر ساب زدن از بین نمی رود. این نوع از رزین به گونه ای ساخته شده است که کاملا همرنگ با سنگ های مشکی می باشد و تا حد بسیار زیادی باعث زیبایی سنگ های کف و نما مشکی می‌شود.

هنگامی که این ماده را خریداری می کنید آن کاملا پلمپ شده از طرف کارخانه برای شما ارسال می شود. بنابراین اگر به صورت پلمپ شده آن را دریافت نکردید حتما پیگیری کنید. این ماده در انواع برند های ایرانی نیز موجود می باشد و تهیه آن به هیچ وجه سخت نیست و می توانید حتی به صورت اینترنتی نیز آن را خریداری کنید.

رزین جولی

رزین جولی بیشترین کاربرد را برای ترمیم ناهمواری ها و ترک های موجود بر روی سنگ ها دارد. همچنین بهتر است بدانید این نوع از رزین میتواند تا حد زیادی به چسباندن سنگ های شکسته کمک کند و برای پرکردن بند و درز ها به خوبی عمل کند.

حتی زرین جولی برای پر کردن خلل انواع سطوح چوبی، فلزی، بتنی و انواع مختلفی از دیگر سنگ ها نیز استفاده می شود. این نوع از رزین به دلیل دو جزئی بودن و سخت کننده داشتن می تواند مقاومت بسیار زیادی را به سنگ بدهد.

در واقع رزین جولی نوعی رزین می باشد که از ترکیبی کاملا مصنوعی ساخته می شود و بیشترین استفاده را برای پر کردن و چسباندن سنگ های مرمر دارد. این ماده بعد از پوشش دادن تمام سطح سنگ قابل جلا دادن است.

دستورالعمل استفاده از آن به گونه ای است که باید سطح هایی که چسبانده می شوند کاملا تمیز و خشک باشند. سپس به خوبی ترکیب شود و به مقدار مورد نیاز از آن را از ظرف خارج کنید. بعد از بیست دقیقه که چسب سفت شد رزین جولی را روی سطح بمالید. اگر مقداری از  ماده باقی ماند آن را درون قوطی قرار دهید و به خوبی درب آن را ببینید تا خشک نشود.

مواد پاک کننده اسیدی

گاهی اوقات یک سری از لکه های سطحی بر روی سنگ ها به وجود می آیند که پاک کردن آن ها کار سختی نیست. معمولا برای پاک کردن چنین لکه هایی از مواد پاک کننده نانو استفاده می شود. همچنین این نوع از لکه ها به وسیله پاک کننده هایی با درصد اسید کمی نیز پاک می شوند. البته توجه کنید که خودتان به هیچ وجه از این نوع پاک کننده استفاده نکنید.

چون استفاده از این مواد باید توسط کفساب های ماهر و استاد کارها انجام شود. زیرا در صورتی که خودتان این کار را انجام دهید امکان آسیب به سنگ بسیار زیاد می شود. ولی زمانی که کفساب های ماهر از آنها استفاده می کنند چون طرز استفاده صحیح آن را می دانند به هیچ وجه به سنگ ها آسیب وارد نمی‌کنند.

ماستیک و اپوکسی ایتالیایی

به احتمال زیاد تا کنون اسم ماستیک اپوکسی را نشنیده باشید. چون این نوع از مواد که برای کفسابی سنگ به کار برده می شود یک ماده کاملا جدید می باشد که بهترین جایگزین برای رزین و بتونه می باشد. ماستیک و اپوکسی می تواند به خوبی درز ها را پوشش دهد و سنگ ها را ترمیم کند. علاوه براین این ماده خاصیت های آنتی استاتیک و نانو را نیز دارد.

البته بهتر است بدانید چون این ماده یک ماده بسیار پیشرفته و جدید می باشد قیمت آن نیز بالا می باشد و همین امر موجب میشود قیمت کفسابی که با این مواد انجام می شود از قیمت کفسابی که با مواد رزین و بتونه انجام می‌ شود بیشتر باشد.

اما اگر میخواهید کار خدمات کفسابی سنگ خانگی شما به بهترین نحو ممکن انجام شود و درخشندگی و براقیت زیادی داشته باشد استفاده از این مواد الزامی است. اگر می خواهید پروسه کار به طور چشمگیری کاهش یابد بهره‌گیری از ابزار های ایتالیایی و این ماده می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

یکی از بهترین نوع های این ماده که امروزه توسط کفساب های بسیار ماهر مورد استفاده قرار می گیرد اپوکسی کریستال سنگ می باشد. چون اپوکسی کریستال سنگ نوعی بی نظیر از این ماده می باشد که قابلیت استفاده بر روی انواع سطح ها را دارد.

درصد ترکیب آن یک به چهار با هاردنر می باشد. بیشترین کاربرد را این نوع از اپوکسی برای ترمیم کفپوش ها و سطح های سنگی دارد. هنگامی که سنگ ها با استفاده از این ماده ساییده می شوند تا مدت زمان بسیار زیادی درخشان و براق می مانند.

کفسابی پلاس