• ایمیل شرکت

  info@kafsabplus.com

 • ساعت کاری شرکت

  9 صبح تا 10 شب

 • تلفن شرکت

  09126119453

 • آدرس

  شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد

تماس با استادکار رادمهر

تماس با کفساب پلاس تماس با کفساب پلاس 
عوامل مهم در محکم کردن سنگ نما

روش های محکم کردن سنگ نما با طناب و بدون داربست

به صورت طبیعی اگر مدت زمان زیادی از ساخت یک ساختمان بگذرد سنگ نمای آن سست می شود و احتمال دارد ریزش کند.

همانگونه که میدانید اگر سنگ نمای یک ساختمان دچار ریزش شود می تواند خسارت های مالی و جانی بسیار زیادی به شما وارد کند. زیرا در صورتی که سنگ ها بر روی یک عابر پیاده و یا خودمان بریزند چون از ارتفاع بالا سقوط می کنند احتمال مرگ فردی که سنگ با او اصابت می کند بسیار زیاد می باشد.

به همین خاطر همه ما باید تلاش کنیم قبل از ریزش سنگ نما آن را محکم کنیم. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد اما می توان گفت بهترین راه پیچ و رولپلاک نما می باشد. بسیاری از افراد فکر می کنند خودشان می توانند اقدام به محکم کردن سنگ های نمای ساختمان خود بکنند.

اما توجه داشته باشید که اگر در این زمینه تخصص نداشته باشید به هیچ وجه نمی توانید به خوبی نمای خود را محکم کنید. بنابراین اگر قصد انجام چنین کاری را دارید حتما به یک شرکت معتبر در این زمینه مراجعه کنید.

جلوگیری از افتادن سنگ نما

جلوگیری از افتادن سنگ نما

یکی از موضوعات مهمی که همه افراد باید به آن توجه کنند جلوگیری از افتادن سنک نما می باشد. اما متاسفانه بسیاری از افراد نمی دانند که چگونه می توانند از این اتفاق جلوگیری کنند. اگر شما نیز می خواهید از ریزش سنگ نمای ساختمان خود جلوگیری کنید ولی نمی دانید چطور می توان این کار را انجام داد بهتر است ادامه این مطلب را مطالعه کنید. زیرا ما در اینجا بعضی از بهترین روش های انجام این کار را بیان کرده ایم.

استفاده از مرغوب ترین سنگ ها

هزینه استفاده از مرغوب ترین سنگ ها

هرگاه بخواهید از افتادن سنگ نمای یک ساختمان جلوگیری کنید باید ابتدا با ویژگی های یک سنگ خوب آشنا شوید. معمولا سنگ های نامرغوبی که برای نما به کار برده می شوند سطحی کاملا صاف دارند که به صورت صیقل داده شده می باشد.

وجود چنین ویژگی هایی باعث می شود سنگ به خوبی به ملات نچسبد. چون چسبندگی لازم را ندارد. از جمله این سنگ ها می توان به گرانیت اشاره کرد. اما بر خلاف سنگ گرانیت سنگ تراورتن چسبندگی خوبی دارد و می تواند یک گزینه بسیار مناسب برای نما باشد.

شناخت سنگ مناسب برای نما موجب می شود شما بهترین سنگ را تهیه کنید که می تواند تا سالیان زیادی دوام داشته باشد و به راحتی دچار ریزش نشود.

اسکوپ کردن سنگ نما

هزینه اسکوپ کردن سنگ نما

اسکوپ سنگ نما تاثیر زیادی بر ماندگاری آن دارد و باعث می شود سنگ نما به خوبی محکم شود. بسیاری از  افراد نمی دانند اسکوپ سنگ نما چیست؟ این کار در واقع به پیچ و رولپلاک سنگ نما هنگام نصب سنگ ها گفته می شود.

امروزه از این روش بسیار استفاده می کنند. چون در واقع به نوعی می تواند تا حد زیادی از افتادن سنگ نما جلوگیری کند. همچنین بهتر است بدانید سنگ نما با گذشت  ۱ تا ۳ سال ممکن است به دلیل عوامل مختلف دچار ریزش شود. اما انجام این کار احتمال ریزش را به شدت کاهش می دهد.

پیچ رولپلاک سنگ نما بدون داربست

قیمت پیچ رولپلاک سنگ نما بدون داربست

در گذشته برای محکم کردن سنگ نما معمولا از داربست برای پیچ و رولپلاک استفاده میکردند که این کار بسیار خطر ناک بود. زیرا امکان سقوط فردی که چنین کاری را انجام میداد بسیار زیاد بود. اما امروزه انتخاب بسیاری از افراد برای محکم کردن سنگ نما پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست می باشد. چون این روش از محکم کردن سنگ نما بدون خطر می باشد و به خاطر تمرکز بالایی که افراد هنگام کار کردن دارند بسیار بهتر از سایر روش ها می باشد.

استفاده از ملات مرغوب

هزینه استفاده از ملات مرغوب

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود سنگ نمای ما محکم شود و دچار ریزش نشود استفاده از ملات بسیار مرغوب می باشد. برای تهیه یک ملات مرغوب باید حتما از ماسه شسته استفاده کنید. چون ماسه شسته می تواند تا حد زیادی چسبندگی ملات را بالا ببرد. در واقع می توان گفت استفاده از ماسه شسته باعث می شود سنگ نما بر روی سطح ساختمان به خوبی ماندگار شود. همین امر موجب شده است یکی از راه های محکم کردن سنگ نما استفاده از ملات مرغوب باشد.

استفاده از دریل مخصوص

هزینه استفاده از دریل مخصوص

هنگام اسکوپ کردن سنگ نما باید برای سوراخ کردن سنگ ها از دریل استفاده کنید. زیرا برای پیچ و رولپلاک یک سنگ باید بعضی از قسمت های آن را سوراخ کرده تا پیچ و رولپلاک درون آن قرار بگیرد.

برای سوراخ کردن سنگ باید از مته مخصوص استفاده کنید. چون سایزمته تاثیر زیادی بر کیفیت کار دارد. زیرا اگر سایر مته ضخیم باشد و جنس سنگ ظریف باعث میشود هنگام سوراخ کردن سنگ ترک بردارد و به مرور زمان ریزش کند.

همچنین اگر کوچکترین ترکی بر روی سنگ ها ایجاد شد نباید به راحتی از آن عبور کنید زیرا این بی توجهی می تواند در آینده باعث ترک سنگ نما و سقوط آن شود. به همین خاطر همیشه توصیه می شود برای انجام این کار حتما از مته مخصوص استفاده کنید تا سنگ نمایی با طول عمر زیاد داشته باشید.

استفاده نکردن از ماسه خشک

استفاده نکردن از ماسه خشک

یکی از اشتباهات مجریان نصب سنگ که باعث میشود سنگ نمای یک ساختمان خیلی زود دچار ریزش شود استفاده از ماسه خشک در ملات می باشد.

چون وجود چنین چیزی باعث میشود تا حد زیادی استحکام ملات کاهش یابد. همچنین هنگامی که از ماسه خشک استفاده میشود سنگ ها به هیچ وجه نمی توانند در جای خود به خوبی قرار بگیرند.

همین امر موجب می شود با گذشت زمان سنگ ها دچار هوازدگی شوندو رطوبت زیادی به خود جذب کنند. چنین مواردی باعث می شوند سنگ نمای ساختمان خیلی زود دچار ریزش شود.

ازآنجایی که سقوط سنگ نما اصلا خوشایند افراد نیست و باعث خسارت های مالی و جانی زیادی می شود باید افراد از مجریان نصب سنگ بخواهند به هیچ وجه از ماسه خشک در پشت سنگ ها استفاده نکنند. در واقع استفاده نکردن از ماسه خشک به تنهایی یکی راه های جلوگیری از ریزش سنگ نما می باشد.

ضربه نزدن به سنگ نما هنگام بازسازی ساختمان

هرگاه زمان زیادی از ساخت یک ساختمان بگذرد نیاز به بازسازی پیدا می کند. اگر هنگام بازسازی فردی که این کار را انجام می دهد از داخل به نما ضربه بزند سنگ نما شل می شود . چون اینگونه از ضربه ها معمولا به صورت مداوم وپشت سر هم می باشند می توانند به راحتی کل سنگ نما را شل کنند و باعث شوند بعد از مدتی سنگ نما دچار ریزش شود. بنابراین اگر قصد بازسازی سنگ نمای خود را دارید باید حتما به گونه ای این کار را انجام دهید که هیچ ضربه ای به نما وارد نشود.

استفاده از پیچ و رولپلاک مناسب

هزینه استفاده از پیچ و رولپلاک مناسب

هنگامی که می خواهید سنگ نمای ساختمان خود را برای محکمی بیشتر اسکوپ کنید باید حتما از پیچ و رولپلاک مناسب استفاده کنید. یکی از بهترین پیچ هایی که امروزه در بازار موجود می باشد پیچ گالوانیزه می باشد.

جنس رویه ی این گونه از پیچ ها روی می باشد و می تواند تا حد زیادی مقاومت سنگ را در برابر ریزش افزایش دهد. به عبارت دیگر اگر قصد دارید سنگ نمای خود را محکم کنید باید حتما از پیچ و رولپلاک نما مناسب و مرغوب استفاده کنید. تا برای مدت زمان زیادی سنگ نمایی محکم داشته باشید.

چسباندن سنگ نما به کمک چسب

هزینه چسابدن سنگ نما به کمک چسب

گاهی اوقات افراد برای این که نمایی زیبا داشته باشند از سنگ های آنتیک و کوچک استفاده می کنند . اینگونه از سنگ ها چون دارای ابعاد کوچکی هستند را نمی توان به وسیله پیچ و رولپلاک به سطح نما چسباند. به همین خاطر معمولا برای محکم کردن آنها از چسب های مخصوص چسباندن سنگ استفاده می کنند.

همچنین اگر یک یا چند تا از سنگ های نما دچار ریزش شوند باید خیلی سریع به وسیله چسب چسبانده شوند. چون ریزش سنگ نما علاوه بر ظاهر زشتی که برای ساختمان به وجود می آورد می تواند باعث شود رطوبت به لایه های زیرین دیگر سنگ ها نیز راه پیدا کند و بعد از مدتی به طور کامل کل سنگ های نما را دچار ریزش کند.

بنابراین چسباندن سنگ نما به کمک سنگ در این گونه از مواقع ضروری می باشد. گاهی اوقات افراد فکر می کنند چسباندن سنگ های نما به وسیله چسب دوام زیادی ندارد و باعث می شود سنگ بعد از مدتی ریزش پیدا کند.

اگر شما نیز چنین تصوری دارید بهتر است بدانید به هیچ وجه چنین چیزی درست نمی باشد. چون چسب های سنگ بسیار محکم می باشند و می توانند برای مدت زمان زیادی سنگ را محکم نگه دارند و از ریزش آن جلوگیری کنند.

روش مهار سنگ نما با طناب و بدون داربست

در گذشته اگر حتی یک قسمت کوچک نیز از نما دچار ریزش می شد افراد مجبور بودند برای تعمیر آن داربست های بسیار بزرگی نصب کنند که این کار به شدت آزار دهنده بود چون باید وقت و هزینه زیادی بابت نصب داربست هدر می دادند.

همین امر موجب شده است امروزه دیگر از این روش استفاده نکنند . چون با به وجود آمدن راپل و طناب دیگر برای دستیابی به ارتفاعات بالا نیاز نیست از داربست استفاده کرد. مهار سنگ نما با طناب بسیار راحت تر از سایر روش ها می باشد.

چون با استفاده از این روش می توان در کمترین زمان ممکن به وسیله طناب به قسمت مورد نظر رسید و آن را ترمیم کرد. مهار سنگ نما با طناب و بدون داربست در حال حاضر جدیدترین روش برای محکم کردن سنگ نما می باشد. این روش مزایای بسیار زیادی نسبت به سایر روش ها دارد.

کفسابی پلاس