• ایمیل شرکت

  info@kafsabplus.com

 • ساعت کاری شرکت

  9 صبح تا 10 شب

 • تلفن شرکت

  09126119453

 • آدرس

  شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد

تماس با استادکار رادمهر

تماس با کفساب پلاس تماس با کفساب پلاس 
سنگ های مناسب نما برای پیچ رولپلاک سنگ نما

انواع مدل سنگ های مناسب نما برای پیچ رولپلاک سنگ نما

همانگونه که میدانید سنگ نما تاثیر بسیار زیادی بر میزان زیبایی نمای یک ساختمان دارد. حال تصور کنید که بعد چند سال سنگ نمای ساختمان شما دچار مشکل شده است. و سنگ های آن شل و لق هستند. برای جلوگیری از ریزش سنگ نما تنها یک راه وجود دارد. و آن نیز استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما است.

زیرا با استفاده از این روش می توان به خوبی و با کمترین هزینه ممکن سنگ نما را تعمیر کرد. چون با استفاده از پیچ رولپلاک سنگ نما سنگ ها به خوبی به نما چسبیده می شوند. و تحت هیچ شرایطی جدا نمی شوند. امروزه از این روش بسیار زیاد استفاده می شود. چون دارای قیمت بسیار مناسبی است و برای انجام آن نیاز به استفاده از سیمان و مصالح ساختمانی نیز نیست.

پیچ رولپلاک سنگ سرامیکی

قیمت پیچ رولپلاک نمای سرامیکی

معمولا سنگ های سرامیکی در برابر برش و سوراخ شدن مقاومت بالایی ندارند. و خیلی سریع ترک برمیدارند. به همین خاطر پیچ و رولپلاک سنگ نما سرامیکی کار سختی است. چون اگر فردی که این کار را انجام میدهد از مهارت بالایی برخوردار نباشد. احتمال این که باعث ترک خوردگی بسیاری از سنگ های سرامیکی نما شود بسیار زیاد است.

معمولا افراد ماهر در این زمینه برای رولپلاک نمای ساختمان این نوع از سنگ ها به ازای هر سرامیک از چهار پیچ و چهار واشر استفاده می کنند‌. چون تنها راهی که باعث می شود سرامیک ها ترک نخورند. استفاده از واشر در هنگام پیچ و رولپلاک سنگ نما می باشد. هنگامی که سرامیک ها واشر زده می شوند دیگر در هنگام سوراخ شدن ترک برنمی‌آید. در واقع تنها تفاوتی که روش پیچ رولپلاک سنگ نما های سرامیکی با بقیه سنگ نما ها دارند همین استفاده از واشر می باشد.

نحوی اجرای پیچ و رولپلاک سرامیک نمای ساختمان

معمولا یکی از خصوصیت های بارز سرامیک شکنندگی آن می باشد. این نوع از سنگ نما نمیتواند در برابر ضربات دریل و مته مقاومت کند و خیلی سریع می شکند. همین امر باعث شده است که پیچ و رولپلاک سنگ نما سرامیکی به یکی از کار های سخت تبدیل شود. معمولا شیوه اجرای پیچ و رولپلاک سرامیک نمای ساختمان متفاوت است.

در این روش ابتدا باید بدانید که عملیات سوراخکاری به هیچ وجه بر روی سرامیک ها انجام نمی شود و بجای آن بر روی بند ها انجام می شود. در هنگامی که عملیات سوراخکاری بر روی بند ها صورت میگیرد باید سرامیک ها به واسطه واشر ها نگه داشته شوند.

این گونه از واشر ها همیشه به واسطه پیچ و رولپلاک به سرامیک ها وصل می شوند. چون امکان قرار دادن مستقیم پیچ و رولپلاک سنگ نما بر روی سرامیک ها وجود ندارد و اگر به صورت مستقیم بر روی سرامیک قرار گیرند باعث ترک خوردگی آن می شوند. برای اینکه زیبایی نما ازبین نرود همواره توصیه می شود پیچ ها و واشر ها را همرنگ نمای ساختمان بکنید تا معلوم نباشند و در پایان کار نما زیبایی خود را داشته باشد.

انواع سنگ های مناسب نما برای پیچ و رولپلاک سنگ نما

رولپلاک نمای ساختمان بر روی تمام سنگ نما ها قابل اجرا است. اما ما در این مقاله بعضی از مناسب ترین سنگ نما ها را برای پیچ و رولپلاک نما به شما معرفی کرده ایم.

سنگ نما گرانیتی

قیمت نماشویی سنگ گرانیتی

یکی از بهترین سنگ نماهایی که معمولا از آن به عنوان قرنیز نیز استفاده می شود سنگ نمای گرانیتی می باشد. سنگ گرانیت معمولا یکی از محکم ترین و مقاوم ترین سنگ هایی است. که از آن هم برای نمای بیرونی ساختمان و هم برای نمای داخلی ساختمان استفاده می شود. یکی از خصوصیات بارز سنگ های گرانیتی این است که آب را به خود جذب نمی کنند‌.

این نوع از سنگ ها دارای قیمت بالایی می باشند. و اگر در نمای ساختمان دچار ریزش شوند می توانند باعث شوند. خسارت زیادی به صاحب ساختمان وارد شود. به همین خاطر بسیاری از افراد برای جلوگیری از ریزش آنها از پیچ و رولپلاک سنگ نما استفاده می کنند. می توان گفت این نوع از سنگ برای پیچ رولپلاک سنگ نما بسیار مناسب است. چون مقاومت بالایی دارد و به هیچ وجه هنگام سوراخ کردن آن دچار ترک خوردگی نمی شود.

سنگ نما چینی

قیمت سنگ چینی در نماشویی ساختمان

معمولا سنگ چینی یکی از سنگ هایی است که از گذشته تاکنون همواره از آن برای سنگ نمای ساختمان استفاده شده است. بافت این نوع از سنگ بگونه‌ای است که در آن بلورهای درشتی وجود دارد. افراد بسیاری این نوع از سنگ را با عنوان سنگ کریستال می شناسند و طرفداران زیادی نیز دارد.‌

معمولا سنگ نمای چینی می تواند مقاومت بسیار زیادی در برابر عوامل جوی از خود نشان دهد. چون استحکام بالایی دارد. شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که سنگ نمای چینی یکی از مناسب ترین و بهترین سنگ نما ها برای پیچ و رولپلاک سنگ نما می باشد.

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم این نوع از سنگ دارای استحکام و وزن بالایی است. به همین خاطر امکان ریزش آن زیاد است. این نوع از سنگ چون مقاومت بالایی دارد به راحتی پیچ رولپلاک نما می شود و می تواند برای سالیان زیادی بدون ریزش به نمای ساختمان شما زیبایی ببخشد.

سنگ نما مرمریت

قیمت نماشویی سنگ مرمریت

سنگ مرمریت بیشترین استفاده را برای نمای داخلی ساختمان دارد. اما امروزه از آن برای نمای بیرونی ساختمان نیز استفاده می کنند. چون این نوع از سنگ دارای ظاهر زیبایی می باشد. یکی از رایج ترین سنگ نماهای مرمریت سنگ مرمریت لاشتر است. این نوع از سنگ بسیار زیبا می باشد. یکی از بهترین نمونه های نمای سنگ مرمریت میدان نقش جهان اصفهان می باشد.

سنگ نمای مرمریت چسبندگی زیادی ندارد به همین خاطر نما های ساختمانی که از این نوع سنگ نما در آنها استفاده می شود. خیلی بیشتر از سایر سنگ نماها دچار ریزش می شوند. برای رفع این مشکل معمولا از پیچ رولپلاک سنگ نما استفاده می شود. این نوع از سنگ به هیچ وجه هنگام سوراخ کاری شکسته نمی شود و ترک بر نمی دارد. چون جنس آن در برابر ضربه بسیار مقاوم است.

قیمت پیچ رولپلاک سنگ نمای ساختمان

قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

نحوه محاسبه هزینه پیچ رولپلاک سنگ نما به گونه ای است که تمام عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت انجام این کار مانند: متراژ نما، نوع سنگ نما، جنس سنگ، نوع پیچ رولپلاک و زمان انجام این کار مورد بررسی قرار می‌گیرند سپس قیمت نهایی اعلام می شود.

نحوی رولپلاک نما انواع سنگ نما

ما در اینجا نحوه پیچ و رولپلاک تنوع سنگ نما را برای شما بیان کرده ایم.

● ابتدا باید به خوبی از موقعیت جغرافیایی ساختمان، نوع سنگ نما و قدمت سنگ نما آگاهی پیدا کنید. زیرا این مواد هر کدام در نحوه انجام پیچ رولپلاک سنگ نما تاثیر دارند.

● بعد از به دست آوردن اطلاعات در مورد موارد بالا شما باید سنگ نما را از دیدگاه های مختلفی مانند: درجه سختی سنگ، ضخامت آن، رگ سنگ، نوع دیواری که سنگ به آن متصل است و نحوه تعبیه سنگ ها مورد بررسی قرار دهید.

● حال باید با استفاده از دریل های مخصوص این کار که به آنها دریل هیلتی گفته می شود. تحت فشار بالا سنگ نما را سوراخ کنید.

● ابتدا باید سنگ های نیمه عمر را سوراخ کنید. زیرا این نوع از سنگ ها در معرض ریزش قرار دارند و احتمال ریزش آن ها بسیار بالا است. شاید تصور کنید که این کار نیاز نیست. اما بهتر است بدانید اگر ابتدا سنگ های نیمه عمر را پیدا نکنید این گونه از سنگ ها بر اثر لرزش حاصل از سوراخ کردن دیگر سنگ ها استحکام خود را از دست می دهد و می‌ریزند.

● حال باید پیچ و رولپلاک در داخل سوراخ های ایجاد شده قرار بگیرد و به خوبی سفت شوند.

● بعد از سفت کردن پیچ رولپلاک باید بندکشی سنگ نما انجام شود. حال می توان گفت عملیات پیچ رولپلاک سنگ نما به پایان رسیده است.

کفسابی پلاس