• ایمیل شرکت

  info@kafsabplus.com

 • ساعت کاری شرکت

  9 صبح تا 10 شب

 • تلفن شرکت

  09126119453

 • آدرس

  شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد

تماس با استادکار رادمهر

تماس با کفساب پلاس تماس با کفساب پلاس 
شستشوی سنگ نمای ساختمان

شستشوی سنگ نمای ساختمان⭐️شستشوی نما با واترجت

زندگی امروزه بسیار به صنعت وابسته شده است. همین امر موجب می شود روزانه میزان آلاینده ها در هوای شهر ها بیشتر شود. هر چقدر هوا آلوده تر شود نمای ساختمان ها زودتر کثیف می شوند و زیبایی اولیه خود را از دست می دهند.

قبل از آلوده شدن هوا معمولا تنها ساختمان هایی که به خاطر فعالیت های انجام شده در آنها نیاز به شکیل بودن داشتند نماشویی می شدند. اما در حال حاضر چون میزان آلودگی هوا زیاد است و همه ساختمان ها بعد از مدتی اگر نماشویی نشوند.

ممکن است به خاطر باقی مانده آلودگی های ناشی از بارش باران های اسیدی سنگ نمای آنها آسیب ببیند. دیگر کمتر ساختمانی را می توان مشاهده کرد که حداقل سالی یک بار اقدام به شستشوی سنگ نمای ساختمان آن نشود. در واقع شستشوی نمای ساختمان نیز مانند خانه تکانی به یکی از کار های نظافتی تبدیل شده است که انجام آن ضروری است.

شستشوی نمای ساختمان با واترجت

شستشوی نمای ساختمان با واترجت بدون داربست

روش های زیادی وجود دارند که با استفاده از آنها می توان نمای ساختمان ها را به خوبی شستشو داد. اما می توان گفت شستشوی  نما با واترجت بهترین روش می باشد.

چون با استفاده از این روش می توان به راحتی به تمام نقاط یک نما هر چقدر هم که مرتفع باشد دسترسی پیدا کرد و با خیالی آسوده آن را را شستشو داد. معمولا از واترجت تنها برای شستشوی نما هایی استفاده می شود که عمق آلودگی آنها زیاد نیست . چون مواد شوینده این روش در بیشتر مواقع آب می باشد.

مزایای شستشوی نمای ساختمان با واترجت

استفاده از این روش برای شستشوی نما مزایای زیادی به همراه دارد که بهتر است با آنها آشنا شوید.

پاک کردن مصالح ساختمانی

قیمت پاک کردن مصالح ساختمانی

چون سرعت پاشش آب توسط واترجت بسیار زیاد است. اگر هرگونه مصالح ساختمانی مانند گچ و سیمان برروی نما وجود داشته باشد و نتوان آنها را به واسطه شستشوی ساده از بین برد باید از واترجت استفاده کرد.

زیرا با استفاده از این روش می توان به راحتی این گونه از مصالح را از روی نما پاک کرد. البته بهتر است بدانید بسیاری از افراد برای پاک کردن چنین مواردی ممکن است از کاردک استفاده کنند که این کار به سنگ نما آسیب وارد می کند و به هیچ وجه توصیه نمی شود. اما واترجت هیچ گونه آسیبی به نما وارد نمی کند.

از بین بردن خاک، خزه و جلبک

هزینه از بین بردن خاک، خزه و جلبک

گاهی اوقات نماهای قدیمی ترک برمیدارند و بعد از مدتی به خاطر رطوبتی که بر اثر بارش باران در این ترک ها ماندگار می شود خزه ها و جلبک هایی بر روی نما به وجود می آیند که باعث می شوند نمای ساختمان بسیار زشت دیده شود.

معمولا چون چنین مواردی در ترک ها سبز میشوند و بر روی نما ظاهر میشوند به همین خاطر با یک شستشوی ساده نما از بین نمی روند . اما اگر این گونه از نما ها با استفاده از واترجت شستشو داده شوند بعداز اتمام کار شما دیگر هیچ کدام از این موارد را بر روی نما نمی بینید .

آسیب نرسیدن به نما

معمولا برای شستشوی نما ها از مواد شوینده شیمیایی زیادی استفاده می شود که گاهی اوقات میتوانند در دراز مدت اثرات منفی زیادی برروی سنگ نمای ساختمان بگذارند. اما هنگام شستشوی نمای ساختمان با واترجت تنها از آب استفاده میشود و هیچ گونه آسیبی به نما وارد نمیشود.

سازگاری با محیط زیست

امروزه دغدغه بسیاری از افراد این است که جلوی آسیب رسیدن به محیط زیست را بگیرند. چون دوام محیط زیست و ادامه حیات ارتباط مستقیمی با هم دارند.

به همین خاطر همه ما باید بکوشیم که آسیب کمتری به آن وارد کنیم. سالانه برای شستشوی نمای ساختمان ها میزان زیادی مواد شوینده شیمیایی استفاده می شود که می توانند آسیب زیادی به محیط زیست وارد کنند .

اما شستشوی نمای ساختمان با واترجت به هیچ وجه آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند. چون در این روش نما با استفاده از آب شستشو داده می شود.

شستشوی نمای آجری

هزینه شستشویی نمای آجری

یکی از نماهای رایج در طراحی ساختمان ها که امروزه دارای طرفدار زیادی می باشد نمای آجری است. اما می توان گفت مهم ترین عیب چنین نماهایی جذب آلودگی زیادی است.

جنس آجر به گونه ای است که خیلی زود به خود آلودگی ها را جذب می کند و تغییر رنگ می دهد . به همین خاطر یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که نمای ساختمان آنها آجری است شستشوی نما می باشد.

آجر هایی که برای نما ساخته می شوند در اندازه های متفاوتی وجود دارند رنگ بندی آنها نیز معمولا کرم و قرمز است. آجر ها یکی از مقاوم ترین مقاله ساختمانی می باشند.

اما زمانی که این نوع از مصالح برای مدت زمان طولانی شستشو داده نمی شوند و آلودگی به بافت آنها نفوذ می کند دچار پوسیدگی میشوند و از بین می روند. بنابراین شستشوی نمای آجری برای افزایش طول عمر آن اهمیت زیادی دارد و باید حتما به آن توجه شود.

روش های شستشوی نمای آجری

هزینه شستشویی نمای آجری بدون داربست

برای شستشوی چنین نماهایی از روش های مختلفی استفاده میشود که بهتر است با آنها آشنا شوید.

شستشو با محلول مخصوص

یکی از رایج ترین راه ها برای شستشوی نمای آجری استفاده از محلول های مخصوص شستشو می باشد. چون با استفاده از این روش می توان به راحتی هر نوع لکه و گرد و غباری را از روی نما پاک کرد. همچنین بری انجام این کار نیاز نیست به افراد ماهر در این زمینه مراجعه کنیم و حتی خودمان نیز میتوانیم عمل شستشوی نمای آجری با محلول را انجام دهیم.

شستشو با واترجت

هزینه شستشوی نمای واترجت با طناب

بهترین روشی که تا کنون از آن برای شستشوی نمای آجری استفاده کرده اند شستشو با واترجت می باشد. چون هنگام شستشو با واترجت از مواد شوینده شیمیایی استفاده نمی شود. همچنین سرعت پاشش آب در این روش زیاد است و باعث می شود آب به تمام نقاط آجر ها نفوذ کند و تمام آلودگی های موجود بر روی آنها را از بین ببرد.

شستشو با سمباده

در این روش ابتدا باید تمام دیوار را به خوبی خیس کرد سپس تمام سطح آجر ها را سمباده کشید. با این کار تقریبا تمام آلودگی های موجود برروی نما از بین میروند و نما می تواند ظاهر اولیه خود را به دست آورد. همچنین بهتر است بدانید این روش تقریبا هزینه کمی دارد و همه افراد برای تمیز کردن نمای آجری خود می توانند از آن استفاده کنند.

شستشوی نما با طناب

هزینه شستشوی سنگ نما با طناب در تهران

بهترین روشی که امروزه از آن برای شستشوی نما استفاده میکنند شستشوی نما با طناب می باشد. تقریبا میزان محبوبیت این روش به گونه ای است که توانسته است استفاده از داربست را برای نماشویی به یک روش کاملا منسوخ شده تبدیل کند. این روش از شستشوی نما مزایای زیادی دارد که ما در اینجا بعضی از آنها را برای شما بیان کرده ایم.

امنیت بالا

یکی از مشکلاتی که قبلاً افرادی که در حوزه نماشویی کار می کردند با آن مواجه بودند سقوط از داربست هنگام کار بود. درواقع میتوان گفت فردی که چنین کاری را انجام میداد با جان خود بازی میکرد. چون احتمال سقوط او بسیار زیاد بود. اما خوشبختانه امروزه روش شستشو با طناب به وجود آمده است که احتمال سقوط در آن تقریبا صفر می باشد. همین امر موجب شده است افراد به جای استفاده از داربست روش شستشو با طناب را انتخاب کنند.

کاهش هزینه

بسیاری از افراد تصور می کنند استفاده از داربست برای نماشویی ساختمان کم هزینه تر از استفاده از طناب می باشد. اما بهتر است بدانید به هیچ وجه چنین چیزی درست نیست. چون معمولا هزینه نصب و کرایه ی داربست زیاد است و تاثیر مستقیمی بر افزایش قیمت شستشوی نما می گذارد. اما هنگامی که ما برای شستن نمای خود استفاده از طناب را انتخاب می کنیم دیگر هزینه نصب داربست را پرداخت نمی کنیم و میتوانیم کار شستشوی نمای خود را با کمترین هزینه انجام دهیم.

مواد شوینده سنگ نما

قیمت مواد شوینده سنگ نمای ساختمان

تمیزی سنگ نما همیشه از اهمیت بسیار بالایی برای افراد برخوردار است. همین امر موجب شده است برای داشتن سنگ نمایی تمیز از مواد شوینده زیادی استفاده شود. اگر آشنایی با چنین موادی ندارید میتوانید با مطالعه ادامه این مطلب به خوبی آنها را بشناسید. البته بهتر است بدانید برای هر نوع نمایی مواد خاصی تاثیر گذار است.

 • یکی از رایج ترین مواد شوینده سنگ نما ترکیب۲۰ درصد آب با ۸۰ درصد سرکه سفید می باشد. اما بهتر است بدانید این نوع از شوینده قدرت پاک کردن آلودگی های انباشته شده را ندارد و تنها می تواند لکه های موجود بر روی سنگ نما را از بین ببرد. برای از بین بردن لکه ها تنها کافی است محلول مورد نظر را بر روی یک پارچه نانو بمالید و برروی لکه با فشار بسابید. این کار را باید تا زمانی ادامه دهید که لکه به طور کامل از بین برود.
 • استفاده از آب پرفشار و سیلیس نیز می تواند هر نوع نمایی را به خوبی تمیز کند. چنین ترکیبی می تواند برای شستشوی سنگ نما بهترین باشد. چون به خاطر فشار پاشش آب سیلیس می تواند به عمق آلودگی ها نفوذ کند و آنها را به خوبی از بین ببرد.
 • مواد نانو نیز یکی دیگر از موادی می باشند که برای تمیزی سنگ نما از آنها استفاده می کنند. این نوع از مواد معمولا دارای قیمت بالایی هستند و به ندرت یافت می شوند. همین امرموجب شده است افراد زیادی از آنها استفاده نکنند. اما بهتر است بدانید مواد نانو برای تمیزی هر نمایی مناسب ترین هستند و می توانند علاوه بر تمیزی سنگ نما طول عمر آن را نیز افزایش دهند. مواد نانو مدرن ترین مواد شوینده نما می باشند.

کفسابی پلاس